Najbliższa wysyłka

Thealoz Duo, krople do oczu, 10 ml

41,64 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY
  • Wyrób medyczny leczniczy

Ochronne krople do oczu Thealoz Duo stosuje się w celu łagodzenia objawów suchego oka oraz w przypadku wystąpienia zmęczenia oczu. Pozwalają zapobiegać podrażnieniom oczu, nawilżają je i chronią tkanki powierzchni oka. Przynoszą natychmiastową ulgę i zapewniają komfort, który utrzymuje się przez cały dzień. Krople Thealoz Duo wspomagają też leczenie okulistyczne. Produkt jest przeznaczony zarówno do oczu, jak i soczewek kontaktowych.

POJEMNOŚĆ:  10 ml

DZIAŁANIE:

Trehaloza wykazuje działanie ochronne, antyoksydacyjne i poprawia uwodnienie tkanek. Dodatkowo chroni i stabilizuje błony komórkowe, zatrzymując przemianę białek i degradację lipidów. Ma również działanie antyoksydacyjne.

Hialuronian sodu jest naturalnym polisacharydem występującym w strukturach ludzkiego oka. Ma właściwości retencyjne, dzięki czemu zwiększa uwodnienie i nawilżenie powierzchni rogówki, zapewniając lepsze przyleganie preparatu do powierzchni oka. W efekcie przynosi długotrwałą ulgę dla oczu i skraca czas gojenia nabłonka rogówki.

WSKAZANIA:

Zespół suchego oka to dolegliwość spowodowana niedostatecznym wydzielaniem łez lub zaburzeniami filmu łzowego. Do czynników sprzyjających powstawaniu zespołu suchego oka zalicza się między innymi zanieczyszczenia powietrza, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, palenie papierosów, pływanie w chlorowanej wodzie oraz długotrwałą pracę przy komputerze. Typowymi objawami schorzenia są podrażnienie oczu oraz uczucie piasku pod powiekami. Niekiedy pojawia się także widzenie jak przez mgłę oraz zmęczenie i ciężkość powiek, a nieco rzadziej światłowstręt i swędzenie.

Często występującą ostatnio dolegliwością jest również zmęczenie oczu. Zazwyczaj jest ono spowodowane działaniem czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenie powietrza, wiatr, dym, suche i gorące powietrze, klimatyzacja czy długotrwała praca przy komputerze. Oprócz dużego dyskomfortu zmęczenie oczu może przejawiać się niewyraźnym i nieostrym widzeniem, a ponadto podrażnieniem, zaczerwienieniem, suchością i swędzeniem oczu.

Produkt stosuje się w przypadku wystąpienia objawów suchego oka, w tym dyskomfortu, kłucia i podrażnienia, a także zmęczenia oczu, które może być spowodowane działaniem czynników zewnętrznych, takich jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, pył, suche i gorące powietrze, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, podróże samolotem, długotrwała praca przed ekranem komputera.

DAWKOWANIE:

1 kropla do każdego oka, od 4 do 6 razy na dobę.

Może być stosowany podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Zakroplić jedną kroplę do dolnego worka spojówkowego, odchylając lekko dolną powiekę i patrząc w górę.

SKŁAD:

Trehaloza, hialuronian sodu, chlorek sodu, trometamol, kwas chlorowodorowy, woda do wstrzykiwań.

OSTRZEŻENIA:

Nie stosować preparatu, jeśli stwierdzono alergię na którykolwiek składników.

Nie dotykać powierzchni oka końcówką pojemnika jednodawkowego.

Nie wstrzykiwać, nie połykać.

Nie stosować produktu, jeśli piersień zabezpieczający nakrętkę jest uszkodzony.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Pojemniki jednodawkowe przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.

Zużyć w ciągu 3 miesięcy po pierwszym otwarciu.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

17696
32 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Wyrób medyczny leczniczy

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Witaj w Drogerii Puls

Witaj w Drogerii Puls

Witaj w Drogerii Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.