Najbliższa wysyłka

URGO, Szybkie gojenie ran, opatrunek z kompresem hydrokoloidowym, 8 szt.

15,33 zł
Brutto
Ilość

Obecnie brak na stanie
  • Wyrób medyczny inny

URGO Szybkie Gojenie Ran to samoprzylepne opatrunki, składające się z przezroczystego podłoża oraz kompresu hydrokoloidowego.

Transparentne podłoże opatrunku jest nieprzepuszczalne dla wody, ergonomiczne, wyjątkowo cienkie, chroni przed uciskiem i otarciami.

Opatrunek zapewnia dyskretną ochronę i dopasowuje się do miejsca rany

Hydrokoloidowy kompres – zabezpiecza, tworzy środowisko korzystne dla szybkiego gojenia, a także umożliwia bezbolesne usuwanie opatrunku.

Wodoodporny.

POJEMNOŚĆ: 8 sztuk

WSKAZANIA:

Opatrunek jest przeznaczony do stosowania na rany powierzchniowe (skaleczenia, zadrapania) po ustaniu krwawienia. Opatrunek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat (młodsze dzieci mogą stosować opatrunek pod nadzorem rodziców lub osób dorosłych).

SPOSÓB UŻYCIA:

1.           Oczyścić i zdezynfekować ranę roztworem antyseptycznym, który nie zawiera alkoholu. Zatamować możliwe krwawienie i osuszyć ranę za pomocą sterylnego gazika.

2.           Otworzyć saszetkę i wyjąć opatrunek. Opatrunek ogrzać w dłoniach, aby ułatwić jego formowanie

3.           Zdjąć pierwszą osłonę ochronną, unikając dotykania palcami środkowej części plastra i umieścić opatrunek hydrokoloidowy centralnie na ranie. Rana musi być całkowicie przykryta kompresem hydrokoloidowym (część środkowa).

4.           Zdjąć drugą osłonę, jednocześnie wygładzając i przyciskając krawędzie opatrunku, aby poprawić przyleganie.

OPAKOWANIE:

5 opatrunków 20 x 74 mm i 3 opatrunki 40 x 72 mm.

OSTRZEŻENIA:

Nie rozciągać opatrunku podczas nakładania, nie przecinać. Opatrunek do jednorazowego użytku: nie zmieniać położenia już nałożonego opatrunku, nie używać ponownie tego samego opatrunku (ryzyko zakażenia). W razie pozostania kleistych pozostałości hydrokoloidu na skórze zalecane jest namoczenie w wodzie. Nie stosować opatrunki ani nie usuwać już zastosowanego opatrunku i zasięgnąć porady lekarza: - jeżeli stan rany pogarsza się lub jeśli nie ma poprawy po 6 dniach stosowania, - w obecności objawów zakażenia (zaczerwienienie, ból, uczucie gorąca, obrzęk wokół rany, ropa itp.), - w razie jakichkolwiek wątpliwości lub dyskomfortu. Pacjenci z cukrzycą powinni stosować opatrunki hydrokoloidowe wyłącznie pod kontrolą lekarza lub pielęgniarki. W przypadku jakichkolwiek ran zlokalizowanych na twarzy należy zasięgnąć porady lekarza ze względów estetycznych. Nie używać opatrunków dłużej niż przez kolejne 30 dni.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

23873

Arkusz danych

Rodzaj
Wyrób medyczny inny

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Witaj w Drogerii Puls

Witaj w Drogerii Puls

Witaj w Drogerii Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.