Najbliższa wysyłka

Fomukal płyn do płukania jamy ustnej A225 ml + B225 ml

Obecnie brak na stanie
  • Wyrób medyczny leczniczy
40,61 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda dostawy:

Fomukal płyn do płukania jamy ustnej A225 ml + B225 ml

POJEMNOŚĆ:  225 ml + 225 ml

WSKAZANIA:

Wyrób medyczny Fomukal jest specjalistycznym płynem do płukania jamy ustnej, przeznaczonym dla pacjentów cierpiących z powodu bólu w jamie ustnej, zapalenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz z powodu suchości jamy ustnej.

Fomukal jest wyrobem medycznym, który w oryginalnym opakowaniu znajduje się w dwóch butelkach. Pierwsza z nich zawiera jony wapnia, druga zaś jony fosforanowe. Połaczenie tych płynów przed płukaniem jamy ustnej powoduje wysokie nasycenie roztworu, który oczyszcza śluzówkę jamy ustnej.

Związek jonów fosforanowych i wapniowych nie jest trwały, dlatego też nie należy przygotowywać zbyt dużych mieszanek z myślą o pozostawieniu "na później". Połaczony z dwóch butelek roztwór jest aktywny przez około 30 minut i w tym czasie należy wykonać płukanie jamy ustnej.

DAWKOWANIE:

Jeśli w trakcie płukania jamy ustnej pacjent połknie płyn Fomukal nie dojdzie do działań niepożądanych.

Fomukal można stosować jeszcze przed planowaną chemioterapią lub radioterapią w celu przygotowania śluzówki na działanie terapii onkologicznej.

Można również rozpocząć stosowanie płynu Fomukal w trakcie terapii onkologicznej wraz z pojawieniem się objawów suchości w jamie ustnej lub zapalenia błony śluzowej jamy ustnej.

Nie ma również ograniczeń czasowych co do długości stosowania płynu Fomukal. Fomukal stosuje się przewlekle wspomagająco w profilaktyce i leczeniu zapalenia błony śluzowej jamy ustnej po radio i chemioterapii, w przewlekłej lub przejściowej suchości jamy ustnej oraz jako element codziennej higieny jamy ustnej.

Za pomocą dołączonych kieliszków miarowych odmierzyć po 15 ml roztworu FOMUKAL A (butelka przeźroczysta) i 15 ml roztworu FOMUKAL B (butelka brązowa).

Odmierzone ilości roztworów wymieszać w czystej szklance.

Płukać dokładnie jamę ustną przez 1 minutę używając 0,5 części roztworu a następnie wypluć roztwór.

Czynność powtórzyć, używając pozostałej 1 części roztworu i wypluć.

Po użyciu płynu FOMUKAL opłukać kieliszki miarowe czystą wodą.

SKŁAD:

Dwuzasadowy fosforan sodu 0,032, jednozasadowy fosforan sodu 0,009, chlorek wapnia 0,052, chlorek sodu 0,569, chlorek benzalkoniowy 0,0125, woda destylowana (% wagowy).

OSTRZEŻENIA:

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników płynu. Nie stosować u dzieci i kobiet w ciąży.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

22599

Arkusz danych

Rodzaj
Wyrób medyczny leczniczy

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Witaj w Drogerii Puls

Witaj w Drogerii Puls

Witaj w Drogerii Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.