Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

Fomukal płyn do płukania jamy ustnej A225 ml + B225 ml

Obecnie brak na stanie
  • Wyrób medyczny leczniczy
40,64 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Fomukal płyn do płukania jamy ustnej A225 ml + B225 ml

POJEMNOŚĆ:  225 ml + 225 ml

WSKAZANIA:

Wyrób medyczny Fomukal jest specjalistycznym płynem do płukania jamy ustnej, przeznaczonym dla pacjentów cierpiących z powodu bólu w jamie ustnej, zapalenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz z powodu suchości jamy ustnej.

Fomukal jest wyrobem medycznym, który w oryginalnym oowaniu znajduje się w dwóch butelkach. Pierwsza z nich zawiera jony wapnia, druga zaś jony anowe. Połaczenie tych płynów przed płukaniem jamy ustnej powoduje wysokie nasycenie roztworu, który oczyszcza śluzówkę jamy ustnej.

Związek jonów anowych i wapniowych nie jest trwały, dlatego też nie należy przygotowywać zbyt dużych mieszanek z myślą o pozostawieniu "na później". Połaczony z dwóch butelek roztwór jest aktywny przez około 30 minut i w tym czasie należy wykonać płukanie jamy ustnej.

DAWKOWANIE:

Jeśli w trakcie płukania jamy ustnej pacjent połknie płyn Fomukal nie dojdzie do działań niepożądanych.

Fomukal można stosować jeszcze przed planowaną chemioterapią lub radioterapią w celu przygotowania śluzówki na działanie terapii onkologicznej.

Można również rozpocząć stosowanie płynu Fomukal w trakcie terapii onkologicznej wraz z pojawieniem się objawów suchości w jamie ustnej lub zapalenia błony śluzowej jamy ustnej.

Nie ma również ograniczeń czasowych co do długości stosowania płynu Fomukal. Fomukal stosuje się przewlekle wspomagająco w profilaktyce i leczeniu zapalenia błony śluzowej jamy ustnej po radio i chemioterapii, w przewlekłej lub przejściowej suchości jamy ustnej oraz jako element codziennej higieny jamy ustnej.

Za pomocą dołączonych kieliszków miarowych odmierzyć po 15 ml roztworu FOMUKAL A (butelka przeźroczysta) i 15 ml roztworu FOMUKAL B (butelka brązowa).

Odmierzone ilości roztworów wymieszać w czystej szklance.

Płukać dokładnie jamę ustną przez 1 minutę używając 0,5 części roztworu a następnie wypluć roztwór.

Czynność powtórzyć, używając pozostałej 1 części roztworu i wypluć.

Po użyciu płynu FOMUKAL opłukać kieliszki miarowe czystą wodą.

SKŁAD:

Dwuzasadowy an sodu 0,032, jednozasadowy an sodu 0,009, ek wapnia 0,052, ek sodu 0,569, ek benzalkoniowy 0,0125, woda destylowana (% wagowy).

OSTRZEŻENIA:

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników płynu. Nie stosować u dzieci i kobiet w ciąży.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

22599

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.