Najbliższa wysyłka

Femaltiker Plus smak karmelowy 12 saszetek

Obecnie brak na stanie
  • Suplement diety
29,00 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Z tym produktem pacjenci kupili również

Femaltiker Plus o smaku karmelowym to specjalnie opracowana żywność medyczna, przeznaczona do postępowania dietetycznego u kobiet karmiących piersią. Jest to idealne rozwiązanie dla mam, które doświadczają rzeczywistych niedoborów pokarmu, problemów z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji, a także niskiego przyrostu wagowego niemowlęcia związanego z niedostateczną ilością pokarmu. Produkt ten jest szczególnie zalecany w początkowym etapie laktacji oraz w przypadku pojawienia się problemów z jej utrzymaniem.

Bogaty skład dla optymalnego odżywienia

Femaltiker Plus zawiera krótko słodowany słód jęczmienny, będący źródłem białka i węglowodanów, co jest kluczowe dla właściwego odżywienia organizmu kobiety karmiącej piersią. Specjalna formuła i proces technologiczny przygotowania pozwalają na otrzymanie słodu jęczmiennego o lepszej przyswajalności i bogatszym składzie odżywczym. 

Produkt został wzbogacony o cholinę oraz foliany (w postaci kwasu foliowego i L-metylofolianu wapnia FolActiv), witaminy B6 i B12, które są niezbędne dla zdrowia matki i prawidłowego rozwoju dziecka. Obecność chelatowanych minerałów, takich jak żelazo i cynk, wspiera ogólny stan zdrowia i pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu energii. Produkt został wzbogacony także o prebiotyki, takie jak inulina, które wspierają zdrowie układu pokarmowego, co jest ważne zarówno dla matki, jak i dziecka. 

Femaltiker Plus, dzięki swojemu zrównoważonemu składowi, stanowi wsparcie dla karmiących matek, pomagając im w utrzymaniu zdrowej diety i dobrego samopoczucia.

Bezpieczeństwo i skuteczność

Femaltiker Plus jest bezpieczny i skuteczny, jednak przed rozpoczęciem stosowania zaleca się konsultację z lekarzem lub specjalistą laktacyjnym, szczególnie w przypadku występowania alergii lub nietolerancji pokarmowych. 

Produkt ten jest żywnością niekompletną pod względem odżywczym i nie może być stosowany jako wyłączne źródło pożywienia. Femaltiker Plus jest suplementem diety, który ma na celu wspomaganie naturalnego procesu laktacji, a nie zastępowanie zróżnicowanej diety. Ważne jest, aby stosować go zgodnie z zaleceniami, aby zapewnić sobie i dziecku optymalne korzyści zdrowotne.

Sposób użycia i dawkowanie

Femaltiker Plus jest łatwy w użyciu. Zaleca się spożywanie produktu 30 minut do 1 godziny przed planowanym karmieniem lub odciąganiem pokarmu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 150 ml chłodnego lub ciepłego mleka i dokładnie wymieszać do całkowitego rozpuszczenia. Można również przygotować roztwór na bazie napojów roślinnych lub wody, a także wymieszać z jogurtem. Zalecane spożycie to 1-2 saszetki dziennie w trakcie posiłku, chyba że lekarz lub specjalista laktacyjny zaleci inaczej.

POJEMNOŚĆ: 12 saszetek

ZASTOSOWANIE:

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w problemach z laktacją.

ZALECANE SPOŻYCIE:

Kobiety w okresie laktacji: 1-2 saszetki dziennie w trakcie posiłku o ile lekarz lub specjalista laktacyjny nie zaleci inaczej.

 

SPOSÓB UŻYCIA:

Ze względu na mechanizm działania zaleca się spożywanie produktu 30 minut do 1 godziny przed planowanym karmieniem lub odciąganiem pokarmu.

Przed rozpoczęciem przygotowywania roztworu należ umyć ręce oraz naczynia, które mają zostać użyte.

Zawartość saszetki rozpuścić w ok. 150 ml chłodnego lub ciepłego mleka i dokładnie wymieszać do całkowitego rozpuszczenia.

W przypadku alergii lub nietolerancji mleka krowiego roztwór może zostać przygotowany na bazie napojów roślinnych np. jęczmiennego, sojowego, ryżowego, owsianego, orkiszowego lub ewentualnie wody.

Preparat można również wymieszać z jogurtem naturalnym lub smakowym.

Zaleca się rozpoczęcie stosowania preparatu od drugiej doby po porodzie.

SKŁAD:

Formuła Femaltiker (słód jęczmienny, beta-glukan z jęczmienia, suchy wyciąg z melisy (Melissa officinalis), aromat naturalny: karmel, dwuwinian choliny, owodorek pirydoksyny, L-metylofolian wapnia, kwas pteroilomonoglutaminowy, cyjanokobalamina.

100 g produktu zawiera:

wartość energetyczna 1637 kJ/ 385 kcal,

tłuszcz 0,1 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,1 g; węglowodany 93 g, w tym cukry 56 g; błonnik 1,5 g; białko 3 g; sól 0 g,

witamina B6 37,3 mg; foliany FolActiv 3 mg; witamina B 12 41,8 µg, cholina 1,5 g, słód jęczmienny 71,6 g, beta-glukan z jęczmienia min, 4,5 g, suchy wyciąg z melisy 1,2 g.

1 saszetka zawiera:

wartość energetyczna 126 kJ/ 30 kcal,

tłuszcz 0 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0 g; węglowodany 7 g, w tym cukry 4,3 g; błonnik 0,1 g; białko 0,2 g; sól 0 g,

witamina B6 2,5 mg; foliany FolActiv 200 µg; witamina B 12 2,8 µg, cholina 100 mg, słód jęczmienny 4,8 g, beta-glukan z jęczmienia min. 300 mg, suchy wyciąg z melisy 80 mg.

2 saszetki zawierają:

wartość energetyczna 252 kJ/ 59 kcal,

tłuszcz 0 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0 g; węglowodany 14 g, w tym cukry 8,6 g; błonnik 0,2 g; białko 0,5 g; sól 0 g,

witamina B6 5 mg; foliany FolActiv 400 µg; witamina B 12 5,6 µg, cholina 200 mg, słód jęczmienny 9,6 g, beta-glukan z jęczmienia min. 600 mg, suchy wyciąg z melisy 160 mg.

28130

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.