Compare Products

  • You have no items to compare.

Peelingi oczyszczające do twarzy

Aktywne filtry

Peelingi do twarzy – jak działają?

Peelingi do twarzy pozwalają pozbyć się sebum oraz przemian trądzikowych ze skóry. Zadaniem takich kosmetyków jest złuszczanie naskórka – w efekcie pielęgnacja staje się znacznie bardziej skuteczna, szczególnie jeżeli stosujesz kremy lub serum. Jeżeli zewnętrzna część cery będzie prawidłowo oczyszczona, wchłanianie innych kosmetyków wzrośnie – to między innymi z tego względu peelingi do twarzy cieszą się ogromną renomą, przede wszystkim wśród kobiet. Warto jednak wiedzieć, że takie preparaty przebiegają różnorodny charakter. Wyróżnia się kosmetyki o działaniu mechanicznym i enzymatycznym. Każdy z nich posiada indywidualne właściwości i zalety. Do najpopularniejszych należą mechaniczne peelingi do twarzy, które mają drobinki odpowiadające za złuszczanie naskórka. Należy więc wcierać kosmetyk, aby cera mogła być odnowiona i odświeżona. Preparaty enzymatyczne wyróżniają się skutecznym działaniem, bez udziału drobinek ścierających naskórek. Z tego względu przydają się osobom z cerą wrażliwą, w tym również trądzikową.

Aplikacja peelingu do twarzy

Peeling do twarzy przynosi wiele korzyści. Jest to przede wszystkim skuteczny sposób na usuwanie nadmiaru sebum. Jeżeli cera posiada martwy naskórek, ten również zostanie wyeliminowany – w efekcie skóra zacznie znacznie lepiej się prezentować. Dodatkowo peeling do twarzy jest sposobem na odblokowywanie porów, a także regenerację uszkodzonych naczynek. Ważny jednak jest wybór odpowiedniego produktu, ze składnikami aktywnymi, których aktualnie potrzebuje Twoje ciało. Aplikacja kosmetyku jest prosta i nie wymaga zbyt wiele wolnego czasu. Najpierw nawilż swoją twarz przy pomocy letniej wody. Następnie rozpocznij nakładanie preparatu, wmasowując jego zawartość. Następnie odczekaj kilka dłuższych chwil, aż składniki aktywne zaczną się wchłaniać. Peeling do twarzy powoduje tak zwane „uczucie ściągania”. Dodatkowo warianty mechaniczne za pomocą drobinek usuwają martwy naskórek. Na koniec przemyj twarz wodą, usuwając kosmetyk. Gdy skóra zostanie osuszona, możesz przejść do kolejnych etapów codziennej pielęgnacji, na przykład wykorzystując krem nawilżający lub serum.

Peeling na twarz enzymatyczny, drobnoziarnisty od Puls dla Zdrowia

Substancje złuszczające znajdujące się w peelingu do twarzy sprawiają, że preparaty te zapewniają skuteczne działanie i odczuwalne efekty już po pierwszym zastosowaniu. Jeżeli chcesz odpowiednio zadbać o swoje ciało, warto poważnie zastanowić się nad pielęgnacją cery w ten sposób. Nie musisz posiadać skóry trądzikowej lub wrażliwej, aby peeling do twarzy był przydatny – jest to rozwiązanie idealne dla każdego, kto marzy o doskonałym wyglądzie, bez przebarwień i innych mało estetycznych przemian. Gdy będziesz regularnie korzystać z takiego preparatu, skóra zawsze będzie odżywiona, gładka i pełna energii. Aby sprostać oczekiwaniom klientów, w drogerii Puls dla Zdrowia przygotowano kosmetyki wyłącznie od sprawdzonych marek. Sprawdź nasze peelingi na twarz i wybierz odpowiedni preparat dopasowany do personalnych upodobań.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.