Compare Products

  • You have no items to compare.

Płyny do higieny intymnej

Aktywne filtry

Komfort intymny to coś, o co warto zadbać. Odpowiednia higiena narządów płciowych będzie nie tylko zabezpieczeniem przed infekcjami, ale także przyczyni się do uczucia świeżości, zwłaszcza w trakcie miesiączki.

Jak wybrać płyn do higieny intymnej?

Wybierając płyn do higieny intymnej, warto kierować się kilkoma ważnymi zasadami, przede wszystkim najlepiej wybrać rodzaj płynu ze względu na problem, z którym się zmagasz.

  • Jeśli masz tendencję do częstych infekcji, wybierz płyn ginekologiczny, zwłaszcza taki z kwasem mlekowym.
  • Dla osób, które zmagają się z podrażnieniami i swędzeniem lepszym wyborem będzie żel łagodzący z dodatkiem substancji nawilżających lub olejku.
  • Dla kobiet w połogu i po zabiegach ginekologicznych lepszym wyborem będzie delikatna emulsja.
  • W przypadku, gdy nie masz żadnych problemów, możesz zdecydować się na naturalny płyn do higieny intymnej.

Jaki żel do higieny intymnej będzie dobry dla mężczyzn?

Żel do higieny intymnej dla mężczyzn nie musi mieć innego składu niż ten dla kobiet, dlatego też mogą oni spokojnie używać tych samych produktów. Dzieje się tak dlatego, że pH miejsc intymnych w przypadku kobiet i mężczyzn jest takie samo. W takim wypadku mężczyźni mogą swobodnie wybierać te same produkty, kierując się podobnymi zasadami podczas zakupów.

Dlaczego mężczyźni powinni używać żelu do higieny intymnej?

Żele pod prysznic dla mężczyzn mają zazwyczaj w składzie różnego rodzaju związki myjące i substancje zapachowe, które mogą wywoływać podrażnienia i alergie. Stosowanie ich na delikatną skórę okolic intymnych może doprowadzić do nieprzyjemnego pieczenia i zaczerwienienia. Dlatego też mężczyźni powinni wybierać żel do higieny intymnej, by również zadbać o swój i swojej partnerki komfort.

Czym różni się emulsja do higieny intymnej?

Emulsja do higieny intymnej jest delikatniejsza od płynu czy żelu. Zawiera składniki łagodzące oraz bardzo łagodne związki myjące. I właśnie dlatego emulsje polecane są w czasie połogu, a także po zabiegach ginekologicznych. Bardzo często w ich składzie można także spotkać dodatkowe składniki, które przyśpieszają regenerację. Zalecane są również kobietom, które mają tendencje do otarć po współżyciu.

Czym jest płyn ginekologiczny?

Oprócz klasycznych żeli do higieny intymnej można kupić także płyn ginekologiczny. Jest to produkt szczególnego przeznaczenia, dzięki dodatkowym składnikom mają one działanie:

  • przeciwgrzybicze – zapobiegają lub wspomagają leczenie grzybicy sromu i pochwy,
  • hamujące rozwój bakterii – zapobiegają infekcjom bakteryjnym,
  • hipoalergiczne – są idealne dla kobiet ze skłonnościami do podrażnień i uczuleń.

Jak używać żelu do higieny intymnej?

Ważne jest także, aby płynów do higieny intymnej używać w odpowiedni sposób. Mimo iż są to delikatne kosmetyki, nie powinno się ich wprowadzać do pochwy. Płyn należy spienić z odrobiną wody na dłoni, a następnie pianką umyć pachwiny, srom i okolice cewki moczowej. Następnie należy całość spłukać obficie, najlepiej bieżącą wodą.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.