Compare Products

  • You have no items to compare.

Kremy i olejki do opalania z filtrem SPF 50

Aktywne filtry

Każde wyjście na słońce pozwala nam nie tylko wytworzyć odpowiednią ilość witaminy D, ale wiąże się także z pojawieniem się opalenizny. Niestety przebywanie na słońcu ma też negatywny wpływ na jakość naszej skóry, dlatego powinno się stosować odpowiednią ochronę przed jego działaniem.

Co dają kosmetyki do opalania SPF50?

SPF, czyli Sun Protection Factor, jest to współczynnik, którym można określić jak długo działa ochrona danego kosmetyku. Jak to działa? Kosmetyki do opalania SPF50 zatrzymują do 98% promieniowania UVB. W ten sposób spowalniają powstawanie podrażnień oraz oparzeń słonecznych. W przypadku SPF50 ochrona trwa pięćdziesiąt razy dłużej niż naturalna odporność skóry na słońce. Czyli ile? Jeśli po wyjściu na słońce pojawiają się u Ciebie zaczerwienienie i objawy oparzenia słonecznego po 10 minutach, to po zastosowaniu kremu SPF50, możesz spędzić na słońcu do 500 minut. O ile w międzyczasie działanie kremu nie zostanie osłabione.

Jak nakładać krem do opalania 50?

Nakładanie kremu jest niezwykle ważną czynnością i należy robić to poprawnie, tak, aby ochrona była jak najlepsza. Jak nakładać krem do opalania 50? W tym celu powinno się:

  1. przygotować skórę do nałożenia kremu, najlepiej wziąć szybki prysznic;
  2. po prysznicu należy poczekać, aż ciało naturalnie wyschnie, pocieranie skóry ręcznikiem będzie powodowało jej nadmierne wysuszenie;
  3. następnie nakładamy krem na miejsca, które będą narażone na kontakt ze słońcem, zazwyczaj jest to twarz, kark, ramiona i ręce, a także nogi. Zasada jest taka, że im większe ryzyko wystawienia ciała na słońce, tym dokładniej pokrywamy to miejsce kremem;
  4. po nałożeniu kremu odczekujemy, aż dokładnie się wchłonie, założenie ubrań od razu może skutkować starciem kremu i słabszą ochroną.

Jakie kremy z filtrem 50 będą najlepsze?

Wszystkie kremy z filtrem 50 będą działały podobnie, jeżeli chodzi o ochronę przed słońcem. Natomiast dobieranie kremu powinno się opierać o osobiste preferencje co do jego składu oraz konsystencji. Bywa, że mleczko do opalania 50 jest wzbogacone o dodatkowe składniki nawilżające. Olejki do opalania mają też lżejszą konsystencję, ale często zostawiają lekki film na skórze. Warto też dobierać rodzaj kosmetyku do czekającej Cię aktywności. Na plaży wygodne są olejki oraz balsamy, łatwo się rozprowadzają i nie zostawiają lepkiego uczucia na skórze, natomiast krem lepiej sprawdza się przy intensywnym marszu, ponieważ lepiej trzyma się na skórze i nie spływa tak mocno z potem.

Czy olejek do opalania 50 będzie dobry dla dzieci?

Ochrona delikatnej skóry dziecka przed słońcem powinna być jak największa. Dzieci mają cieńszą skórę niż dorośli, przez co szybciej ulegać będzie oparzeniom słonecznym, niezależnie od karnacji. Najmłodsi, przebywając na zewnątrz, rzadko kiedy spędzają więcej czasu w cieniu. Dlatego olejek do opalania 50 to minimum, które powinno być stosowane u dzieci. Będzie to dobra ochrona na spacer do parku lub na co dzień, w przypadku gdy dziecko chodzi do przedszkola. Natomiast na plażę lub na dłuższe zwiedzanie powinno się wybierać dla dziecka krem SPF100.

Jak często nakładać balsam do opalania 50?

Częstotliwość nakładania balsamu zależy od tego, w jakiej sytuacji go stosujemy. Jeśli używasz go na co dzień, wystarczy nałożyć go rano, a następnie przed kolejnym wyjściem na słońce (na przykład przed wyjściem z pracy). W przypadku gdy wybierasz się na plażę lub zwiedzane lepiej nałożyć mleczko do opalania 50 ponownie po kilku godzinach. Koniecznie użyj ponownie ochrony gdy:

  • zmyjesz z siebie krem, wchodząc do jeziora, morza lub pod prysznic;
  • wytrzesz ciało ręcznikiem, na przykład ocierając pot lub piasek;
  • intensywnie się spocisz;
  • czujesz, że skóra robi się wrażliwa na słońce.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.