Compare Products

  • You have no items to compare.

Kosmetyki do opalania: kremy, olejki, mleczka

Aktywne filtry

Kosmetyki do opalania

Wybierając się latem na wakacje nad morze, do śródziemnomorskich państw, czy na egzotyczne wyspy, zawsze myślimy o tym, by do domu wrócić z piękną, brązowozłotą opalenizną. Trzeba jednak pamiętać o tym, że promienie słoneczne mogą być nie tylko naszym przyjacielem, ale również wrogiem. To właśnie dlatego tak ważne jest, by w walizce lub plecaku zawsze znalazły się odpowiednio dobrane mleczka i kremy do opalania. Jeżeli szukasz tego typu produktów, jesteś w odpowiednim miejscu. W ofercie naszej internetowej drogerii Puls dla Zdrowia znajdziesz różnorodne wysokiej jakości kosmetyki do opalania.

Dlaczego należy stosować olejki i kremy do opalania?

Wielu osobom wydaje się, że wystawienie się na słońce na śródziemnomorskiej plaży jest najlepszym sposobem na uzyskanie pięknej, brunatnej opalenizny. Tymczasem skutki nawet krótkiego opalania się bez odpowiedniego przygotowania mogą być bardzo niebezpieczne – zarówno dla naszego komfortu fizycznego, jak również zdrowia. Trzeba bowiem mieć świadomość tego, że promieniowanie ultrafioletowe może przyspieszać starzenie się skóry i jej wysychanie. Do szkodliwych efektów opalania się bez kremu z filtrem zaliczamy również fotodermatozy, pigmentacje oraz poparzenia słoneczne, które mogą znacząco zepsuć pozostałą część urlopu. Nie możemy zapomnieć również o tym, że wystawienie się na promienie UV w skrajnych przypadkach może grozić również zmianami przednowotworowymi.

Jak wybierać kremy i olejki do opalania SPF z filtrem UV?

Żeby dowiedzieć się, jakie olejki i kremy do opalania będą dla Ciebie najlepsze, musisz mieć świadomość tego, jak w ogóle działają kremy i olejki do opalania SPF z filtrem UV. Przede wszystkim pamiętaj, że promieniowanie UV dzieli się na dwa rodzaje: UVA oraz UVB.

Promieniowanie UVA stanowi około 95% promieniowania ultrafioletowego, które dociera do powierzchni ziemi. Jest ono obecne przez cały czas, także w pochmurne dni i podczas zimniejszych pór roku i nie wywołuje widocznych zmian na skórze. Promienie UVA mogę jednak dotrzeć do komórek skóry i doprowadzić w nich do zmian, których efektem mogą być wiotczenie i marszczenie się skóry, alergie słoneczne czy zaburzenia pigmentacji. Pozostałe 5% promieniowania docierającego do powierzchni ziemi stanowi promieniowanie UVB, które występuje wyłącznie podczas słonecznych dni. To właśnie ono jest odpowiedzialne za piękną opaleniznę, ale także – przy niezachowaniu odpowiednich środków ostrożności – za poparzenia słoneczne, a nawet zmiany przednowotworowe.

To właśnie z tego powodu bardzo ważne jest, by przez cały rok stosować odpowiednie kremy i olejki do opalania z filtrem UV. Kosmetyki takie są opisywane skrótem SPF (Sun Protection Factor), który określa wartość liczbową filtra przeciwsłonecznego zawartego w produkcie, odpowiedzialnego za ochronę przed szkodliwym oddziaływaniem promieni UV. Generalnie przyjmuje się, że im delikatniejsza i podatniejsza na podrażnienia oraz poparzenia jest skóra, tym większego SPF-u wymaga. Kremy i olejki do opalania z dużym SPF-em powinny być stosowane przede wszystkim przez osoby, które mają wrażliwą skórę, oraz dzieci.

Kup krem, spray i mleczko do opalania w drogerii internetowej Puls dla Zdrowia

Jeżeli szukasz wysokiej jakości kosmetyków do opalania z filtrem UV, jesteś w odpowiednim miejscu. W ofercie naszego sklepu kupisz nie tylko kremy i olejki, ale również spray czy mleczko do opalania. Proponujemy wyłącznie produkty od renomowanych, uznanych producentów, takich jak SVR, Ivostin, Avene, Pharmaceris czy Emolium. Dzięki temu masz pewność, że wybierając nasze kosmetyki, kupujesz kremy, spraye i mleczka, które należycie będą spełniały swoją funkcję.

Nie wiesz, jaki krem lub spray do opalania wybrać? Skontaktuj się z nami!

Jeżeli nie wiesz, jaki krem, olejek lub spray do opalania będzie idealny dla Twojej skóry, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy i pomożemy Ci dokonać odpowiedni wybór. Czekamy na wiadomość e-mail, telefon lub wizytę w jednym z naszych piętnastu punktów stacjonarnych w całej Polsce.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.