Compare Products

  • You have no items to compare.

Pasty do zębów dla dzieci

Aktywne filtry

Wybór odpowiedniej pasty do zębów dla dziecka

Wybór odpowiedniej pasty do zębów dla dziecka nie jest zadaniem prostym, a na rynku farmaceutycznym dostępna jest duża różnorodność produktów. Istnieje kilka kluczowych kryteriów, które powinniśmy rozważyć przed zakupem, takich jak: wiek dziecka, zawartość fluoru, cukru, skład pasty, jej smak, konsystencja oraz opakowanie.

Skład pasty do zębów dla dzieci

Jednym z najważniejszych czynników jest skład pasty do zębów dla dzieci. Dobrej jakości produkty nie powinny zawierać cukru, który przyczynia się do rozwoju bakterii prowadzących do próchnicy. Zamiast tego, mogą zawierać ksylitol, który jest bezpiecznym zamiennikiem cukru, a smak poprawiają naturalne wyciągi roślinne.

Pasta do zębów dla dzieci z fluorem czy bez?

Decyzja o wyborze pasty do zębów z fluorem czy bez zależy w dużej mierze od wieku i umiejętności dziecka. Wielu rodziców decyduje się na pasty bez fluoru dla niemowląt, aż do momentu, kiedy dzieci nauczą się samodzielnie wypluwać resztki pasty. Z drugiej strony, istnieją również pasty dla dzieci z odpowiednią dawką fluoru (500 lub 1000 ppm) dla najmłodszych, które są bezpieczne, o ile dzieci nie połykają dużej ilości pasty.

Chociaż fluor jest uważany za bezpieczny w dawkach stosowanych w pastach do zębów dla dzieci, niektórzy rodzice wolą wybierać naturalne pasty bez fluoru. Argumentują to faktem, że fluorki są już obecne w wodzie pitnej i w pokarmach.

Edukacyjne pasty do zębów

Niektóre pasty do zębów dla dzieci są specjalnie zaprojektowane do nauczania dzieci dokładnego szczotkowania. Na przykład zielona pasta do zębów zmienia kolor w miejscach, które są niedokładnie umyte. To świetny sposób na edukowanie dzieci o higienie jamy ustnej, ale trzeba być świadomym, że takie pasty często zawierają dodatkowe składniki barwiące i emulgatory.

Konsystencja i opakowanie pasty do zębów dla dzieci

Podczas wyboru pasty do zębów dla dzieci warto również zwrócić uwagę na jej konsystencję. Niektóre mają formę żelu, niektóre są gęstsze, bardziej jak pasta, a niektóre mogą zawierać drobinki. Konsystencja jest ważna, ponieważ może wpływać na komfort dzieci podczas szczotkowania zębów. Opakowanie pasty do zębów także jest istotne – atrakcyjne, dziecięce motywy mogą zachęcić dziecko do codziennego szczotkowania zębów.

Pasta do zębów dla niemowląt

Jeśli chodzi o pastę do zębów dla niemowląt, zaleca się jej używanie już od pojawienia się pierwszego ząbka. Ta pasta powinna być bezpieczna do połykania i zawierać naturalne składniki. W ten sposób dziecko od najmłodszych lat będzie przyzwyczajane do dbania o higienę jamy ustnej

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.