Compare Products

  • You have no items to compare.

Pulsoksymetry napalcowe

Aktywne filtry

Czym są pulsoksymetry napalcowe?

Pulsoksymetry to urządzenia elektroniczne, służące do pomiaru saturacji krwi. Wykorzystywane są głównie w placówkach służby zdrowia, a także na pogotowiu ratunkowym i podczas transportu chorego. Dzięki temu urządzeniu można mieć ciągłą obserwację stopnia nasycenia hemoglobiny tlenem. To niezwykle istotna informacja, zwłaszcza w kontekście leczenia chorób układu krążenia i oddechowego. 

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić pulsoksymetr indywidualnie. Wówczas masz możliwość mierzenia swojej saturacji krwi w domu, na spacerze czy w podróży. Wyróżniamy kilka rodzajów pulsoksymetrów: 

-napalcowe, 
-nadgarstkowe, 
-kieszonkowe,
-bezprzewodowe, z technologią Bluetooth.

W tej kategorii skupiamy się na pulsoksymetrach napalcowych, które znajdują najszersze zastosowanie w służbie zdrowia i domu, gdyż są bardzo dokładne.

Kiedy warto kupić pulsoksymetr?

Pulsoksymetry są chętnie wykorzystywane przez sportowców oraz osoby mające dolegliwości ze strony dróg oddechowych i układu krążenia. Warto rozważyć zakup tego urządzenia, gdy Ty lub ktoś z Twojej rodziny cierpi na:

-mukowiscydozę, 
-niewydolność oddechową, 
-choroby płuc, 
-częste infekcje dróg oddechowych,
-przewlekłą niewydolność krążenia, 
-chorobę niedokrwienną serca.

Oprócz tego, pulsoksymetr polecany jest aktywnym sportowcom oraz osobom palącym papierosy w dużych ilościach.

Jak działa pulsoksymetr?

Pulsoksymetr ma bardzo prostą budowę. Jest złożony z tzw. jednostki centralnej oraz czujnika. Najczęściej posiada zasilanie bateryjne. Jego działanie opiera się ona na pomiarze dwóch sygnałów - stałej i zmiennej. Składowa zmienna to czynnik, który opisuje absorbancję pulsującej krwi tętniczej. Dzięki temu pomiarowi urządzenie może obliczyć stopień nasycenia hemoglobiny tlenem, który jest bardzo ważnym parametrem świadczącym o prawidłowym lub nieprawidłowym funkcjonowaniu układu oddechowego. Innym parametrem, który mierzy pulsoksymetr jest tętno.

Jak odczytywać wynik pulsoksymetru?

Prawidłowa saturacja wynosi od 95 do 99 %. Gdy wynik jest mniejszy, oznacza to, że organizm jest niedotleniony. Saturacja poniżej 85% powinna być pilnie zgłoszona do lekarza lub na pogotowie. Gdy wartość jeszcze bardziej spada, należy niezwłocznie udać się do szpitala. Warto zaznaczyć, że błąd pomiaru może się zdarzyć w przypadku malowania paznokci ciemnym lakierem. 

Pulsoksymetry napalcowe w drogerii internetowej Puls dla Zdrowia

W sklepie Puls dla Zdrowia posiadamy wiele pulsoksymetrów napalcowych. Różnią się głównie marką, rozmiarem, kolorem, wagą i dodatkowymi funkcjami. Większość z nich charakteryzuje się przydatnymi funkcjami, takie jak:

-powtarzalność pomiaru,

-wynik ukazujący się już po kilku sekundach,

-kolorowy wyświetlacz,

-wskaźnik zużycia baterii.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz produkt, który najbardziej spełnia Twoje oczekiwania. Zadbaj o zdrowie swoje i najbliższych dzięki pulsoksymetrom napalcowym od Puls dla Zdrowia. 

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.