Compare Products

  • You have no items to compare.

Organiczny chrom w tabletkach i kapsułkach

Aktywne filtry

Chrom

Chrom jest pierwiastkiem, który bierze czynny udział w metabolizmie, ponieważ redukuje on poziom glukozy w organizmie. Bardzo często uważany jest jako środek odchudzający. Utrzymanie odpowiedniego poziomu chromu w organizmie prowadzi do zmniejszenia ochoty na słodycze. To z kolei wiąże się ze spadkami wagi. W naszej drogerii możesz znaleźć wiele preparatów, wspomagających odchudzanie, których składnikiem jest chrom.

Kiedy należy suplementować chrom?

Chrom ma ogromne znaczenie w pracy organizmu, ponieważ wspomaga działanie trzustki, zatrzymuje wapń w organizmie, zapobiegając jego niedoborom. Dodatkowa suplementacja chromu jest polecana osobom zmagającym się z:

- cukrzycą,
- zespołem policystycznych jajników, 
- niedoborem chromu.

Ogromne znaczenie dla przyswajalności chromu w organizmie ma jego postać. Najlepiej wchłaniany jest pikolinian chromu i to właśnie preparaty z taką postacią chroma będą najskuteczniejsze. Warto również pamiętać, że wchłanianie chromu może być ograniczone, jeśli równocześnie będzie suplementowane żelazo, magnez, wapń, cynk lub fityniany.

Na jakie preparaty zawierające chrom warto zwrócić uwagę?

Wybierając suplementy diety, warto pamiętać, że zarówno niedobory, jak i zbyt wysoka zawartość poszczególnych pierwiastków może szkodzić. Dlatego wspomaganie dodatkową suplementacją, powinno mieć miejsce wyłącznie w przypadku niedoborów. W naszej drogerii można znaleźć kilka ciekawych suplementów, których zakup będzie dobrym wyborem, a należą do nich:

- Naturell Chrom Organiczny + B3 tabletki do ssania,
- Avetin Chrom w tabletkach,
- OLIMP Chrom Activ 200 mcg w tabletkach,
- SOLGAR Chrom pikolinian w kapsułkach,
- Chrom Plus tabletki powlekane,
- Apteo Chrom Organiczny z niacyną w tabletkach.

Każdy z tych preparatów zawiera najlepiej przyswajalny dla organizmu ludzkiego pikolinian chromu.

Chrom – czy warto wspomagać odchudzanie?

Nadwaga i otyłość to choroby, które mają negatywny wpływ na cały organizm, zaczynając od układu ruchu, a kończąc na narządach wewnętrznych. Choć chrom bezpośrednio nie ma wpływu na utratę wagi, to może on pomóc w zahamowaniu ochoty na słodycze. W przypadku osób, które mają duży problem z ograniczeniem spożywanych pokarmów, chrom może być traktowany jako środek wspomagający dążenie do zdrowia. Choć sam w sobie nie ma działania odchudzającego, to jego prawidłowy poziom w organizmie w znaczącym stopniu wpłynie na odczuwane łaknienie.

Więcej informacji o przeznaczeniu i działaniu niektórych preparatów można przeczytać po wybraniu poszczególnych produktów w naszej drogerii.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.