Compare Products

  • You have no items to compare.

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry dziecka

Aktywne filtry

Małe dzieci potrzebują specjalnej pielęgnacji, która złożona jest z zabiegów higienicznych, a także z kojących masaży, które można wykonywać tuż po kąpieli. Codzienna rutyna w postaci pielęgnacji skóry małego dziecka to doskonały czas na zbliżenie rodziców do maluszka. Podczas tego typu zabiegów warto wybierać kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji wrażliwej skóry, które będą zawierały wyłącznie naturalne składniki. W naszej drogerii znaleźć można wiele takich preparatów.

Jakie kosmetyki są bezpieczne dla dzieci?

Dzieci mają szczególnie wrażliwą skórę, która wymaga odpowiedniego podejścia. Kosmetyki, które wykorzystywane będą do pielęgnacji, powinny mieć bezpieczny skład, złożony z naturalnych składników. Bez wątpienia najlepszymi preparatami dla dzieci będą kosmetyki o prostym i nieskomplikowanym składzie, które nie będą zawierały konserwantów ani parabenów. Warto wybierać kosmetyki, takie jak:

naturalne kremy dla dzieci, 
żele do mycia z naturalnych składników, 
pianki do mycia rąk z naturalnych składników 
dla starszych dzieci dobre będą odżywki ułatwiające rozczesywanie włosów, 
łagodzące kremy do twarzy.

Kosmetyczka małego dziecka powinna się z prostych produktów, które będą ułatwiać codzienną pielęgnację. Warto również wspomnieć, że preparaty należy dobierać do wieku dziecka. Z pewnością niemowlęta nie skorzystają z odżywki ułatwiającej rozczesywanie, jednak będzie ona dobra dla dziewczynek powyżej 3 roku życia.

Jak pielęgnować wrażliwą skórę dziecka?

Pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka powinna opierać się na wykorzystaniu naturalnych preparatów, które będą współgrać z pH skóry. Pielęgnacja powinna polegać na zabiegach higienicznych, takich jak oczyszczenie skóry, a także jej nawilżanie. Szczególnie ważne będzie nawilżanie twarzy, a także skóry pupy w przypadku dzieci, które mają do czynienia z pieluszkami. W naszym sklepie znaleźć można wiele produktów, które znakomicie sprawdzą się do tego celu, między innymi będą to kremy do przewijania, które zabezpieczą skórę dziecka przed podrażnieniami.

Kosmetyki do codziennej pielęgnacji

U starszych dzieci pielęgnacja jest o wiele bardziej złożona niż w przypadku niemowląt. Zdecydowanie dla wielu rodziców jest ona łatwiejsza i o wiele krótsza, jednak wymaga zastosowania innych kosmetyków. W przypadku starszych dzieci warto zaopatrzyć się w:

SYLVECO dla dzieci Pianka do mycia ciała i włosów,
SYLVECO dla dzieci Odżywka ułatwiająca rozczesywanie,
SYLVECO dla dzieci Łagodzący krem do twarzy,
Sylveco dla dzieci 3+, Szampon i odżywka,
Mustela Bio, żel do mycia, do ciała i włosów.

Te produkty znakomicie sprawdzą się w przypadku przedszkolaków i starszych dzieci, które wymagają bardziej skomplikowanych zabiegów higienicznych. Sporym problemem może być utrzymanie w czystości długich włosów dziewczynek i w tym przypadku odpowiednio dobrane kosmetyki będą miały ogromne znaczenie. W ich rozczesywaniu z pewnością pomogą specjalne dostępne w naszej drogerii. Sprawdź, jakie jeszcze produkty oferujemy!

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.