Compare Products

  • You have no items to compare.

Najlepszy magnez w tabletkach bez recepty

Aktywne filtry

Magnez

Skurcze, zmęczenie i problemy z koncentracją to tylko niektóre symptomy, które mogą wskazywać na niedobory magnezu w organizmie. Dorosły człowiek dziennie powinien przyjmować 375 mg magnezu, jeśli jego tryb życia jest średnioaktywny. Wyższe zapotrzebowanie będą mieć osoby, które wyczynowo uprawiają sport. Choć magnez w znacznym stopniu da się pozyskać z odpowiedniej diety, to jednak może być to stosunkowo trudne, lub jego ilość może być niewystarczająca, dlatego warto zapoznać się z suplementami dostępnymi w naszej drogerii.

Kiedy należy przyjmować magnez?

Osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, uprawiają sport i żyją w ciągłym biegu, najbardziej potrzebują dodatkowej suplementacji magnezem. Jednak nie tylko sportowcy powinni rozważyć jego przyjmowanie. Po magnez powinna sięgnąć każda osoba, która na co dzień odczuwa zmęczenie, czy brak koncentracji. Pojawienie się takich dolegliwości jak bolesne skurcze mięśni, to również znak, że dostarczenie magnezu do organizmu jest konieczne. W szczególności powinny o to zadbać kobiety w ciąży, ponieważ w ich przypadku do niedoborów dochodzi bardzo szybko. A to najczęściej objawia się nieoczekiwanymi skurczami łydek, których skutki odczuwalne są nawet na drugi dzień.

W jakiej formie najlepiej przyjmować magnez?

Suplementacja magnezu nie musi być nudna. Choć standardowo magnez pojawia się w postaci tabletek doustnych, to w naszej drogerii dostać go można również w innej postaci jak np.:  

- tabletek musujących, 

- proszku, 

- kapsułek,

- żelek.

Ta ostatnia propozycja, to ukłon w kierunku dzieci, które również potrzebują odpowiedniej suplementacji, tak ważnej w okresie ich wzrostu. To który wariant zostanie wybrany, jest już mniej istotne. Najważniejsze, aby każda zainteresowana osoba, mogła wybrać taki sposób dostarczania magnezu do organizmu, jaki będzie dla niej wygodny i przyjemny. Dla dzieci rekomendowane są tabletki musujące, które można rozpuszczać w wodzie lub żelki.

Przed zakupem warto również rozważyć, czy suplementacja ma dotyczyć samego magnezu, czy może warto wziąć pod uwagę wieloskładnikowe preparaty. Te drugie w przypadku większej ilości niedoborów mogą okazać się o wiele wygodniejsze.

Jak powinna wyglądać suplementacja magnezu?

Suplementacja magnezu nie jest trudna, jednak warto pamiętać o tym, że magnez zdecydowanie lepiej przyswaja się, gdy jest suplementowany razem z witaminą B6. Wiele preparatów dostępnych w asortymencie naszej drogerii ma właśnie takie połączenie. Dlatego przed zakupem należy zwrócić uwagę czy wybrany preparat ma w składzie witaminę B6, czy może konieczne będzie dokupienie osobnego preparatu.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.