Compare Products

  • You have no items to compare.

Krem i olejki do opalania SPF 30

Aktywne filtry

Kosmetyki do opalania SPF 30 – co to oznacza?

W przypadku kremów i olejków do opalania oznaczone są one ilością SPF. Współczynnik SPF określa ilość blokowanego promieniowania i czas, jaki możesz spędzić na słońcu po jego użyciu. W przypadku SPF30 będzie to zatrzymywanie 97% promieniowania UVB. Co to oznacza? Wybierając kosmetyki do opalania SPF 30, możesz przebywać do 30 razy dłużej w pełnym słońcu, niż wynosi Twoja naturalna odpowiedź na słońce, czyli zanim słońce zacznie podrażniać Twoją skórę i spowoduje oparzenie słoneczne. Jak to działa? Jeżeli wyjdziesz na słońce i oparzenie słoneczne pojawia się u Ciebie po 10 minutach, to decydując się na krem SPF30, bezpiecznie spędzisz na słońcu około 300 minut.

Czy krem do opalania 30 jest wystarczający?

Jak wspomnieliśmy wyżej, krem do opalania 30 zatrzymuje do 97% promieniowania UVB. Oznacza to, że do skóry nadal dociera 3% promieniowania. Dla jednych będzie to ochrona wystarczająca, dla innych nie. Dlaczego? Osoby o ciemnej karnacji mają dużo większą, naturalną ochronę przed słońcem. W ten sposób wychodząc na słońce, ulegną oparzeniom dopiero po kilkudziesięciu minutach. Dla nich kremy z filtrem 30 będą wystarczającą ochroną. Natomiast dla osób z jasną karnacją lub ze skłonnościami do podrażnień taka ochrona może nie być odpowiednia.

Czy olejek do opalania 30 będzie dobry dla dzieci?

Skóra dziecka jest dużo delikatniejsza niż skóra osoby dorosłej. Dlatego też dużo łatwiej ulega poparzeniu słonecznemu. W tym przypadku olejek do opalania 30 będzie niedostateczną ochroną, nawet jeśli dziecko charakteryzuje się ciemniejszą karnacją. Aby uniknąć nieprzyjemnych i bolesnych poparzeń, które mogą powodować spory dyskomfort, lepszym wyborem będzie dla nich krem o większym SFP. W przypadku szczególnie wrażliwych dzieci powinno się wybierać nawet SFP100.

Jak nakładać balsam do opalania 30?

Kosmetyki do opalania nakłada się przed ekspozycją na słońce, niezależnie czy wychodzi się na spacer, do pracy, czy na plażę. Warto też przestrzegać kilku ważnych zasad:

  1. aby dobrze zaaplikować balsam do opalania 30, powinno się to zrobić rano, przed wyjściem z domu.
  2. Nanosi się go na czystą, suchą skórę, po czym należy go dokładnie wmasować w ciało.
  3. Im dokładniej naniesiemy balsam, tym mniejsze ryzyko pojawienia się oparzeń słonecznych. Najlepiej kierować się zasadą, że im większe ryzyko ekspozycji na słońce danej partii ciała, tym większą uwagę powinniśmy przyłożyć do nanoszenia kremu. Dopiero po wchłonięciu możemy założyć ubrania.
  4. Na twarz krem należy nakładać przed nałożeniem makijażu. Następnie warto chwilę odczekać, by odpowiednio się wchłonął.

Jak często nakładać mleczko do opalania 30?

W przypadku kosmetyków z ochroną SPF30 gwarantujemy sobie ochronę na 30 razy dłuższą ekspozycję na słońce. Dlatego też częstotliwość nakładania kremu zależy od osobistych preferencji, natomiast mleczko do opalania 30 trzeba nałożyć ponownie w przypadku, gdy:

  • weszliśmy do wody, niezależnie czy jest to morze, jezioro, czy prysznic;
  • czujemy, że nasza skóra robi się wrażliwa na słońce;
  • wytarliśmy energicznie ciało ręcznikiem (na przykład zdejmując z siebie piasek);
  • ponownie wychodzimy na słońce, po dłuższym czasie przebywania w budynku;
  • intensywnie się spociliśmy, na przykład na siłowni lub grając na otwartej przestrzeni.

Ponowne nakładanie olejku do opalania chroni nas przed zmniejszeniem ochrony, w przypadku gdy warstwa kosmetyku została starta lub upłynął zbyt długi czas od wcześniejszej aplikacji.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.