Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 25,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Compare Products

  • You have no items to compare.

Testy ciążowe i owulacyjne - strumieniowe i płytkowe

Aktywne filtry

Testy ciążowe i owulacyjne to narzędzia do diagnozowania i monitorowania cyklu miesiączkowego oraz określania występowania ciąży u kobiet. W naszej drogerii znajdziesz testy różnych marek, które z pewnością okażą się pomocne w staraniach o dziecko.

Do czego służą testy owulacyjne?

Testy owulacyjne służą do monitorowania momentu owulacji, czyli momentu, w którym jajniki uwalniają dojrzałe jajo. Testy te mierzą poziom hormonu LH (luteinizującego), który jest najwyższy w momencie owulacji. Wykonując testy codziennie w określonych dniach cyklu miesiączkowego, są w stanie wykazać wzrost poziomu LH, co wskaże na zbliżającą się owulację. Testy ciążowe to produkty dla kobiet, które pomagają określić najbardziej płodne dni w cyklu. 

Czy warto korzystać z testów owulacyjnych?

Zdecydowanie warto korzystać z testów owulacyjnych, jeśli kobieta planuje zajść w ciążę lub chce lepiej poznać swoje ciało i cykl menstruacyjny. Testy owulacyjne pomagają określić, kiedy jest największa szansa na zapłodnienie. W ten sposób można lepiej zaplanować współżycie i zwiększyć szanse na sukces. Ponadto regularne korzystanie z testów owulacyjnych może pomóc w poznaniu regularności cyklu menstruacyjnego, co może być sygnałem potencjalnych problemów zdrowotnych. Niekiedy okazuje się, że kobiety, które starają się zajść w ciążę, mają problemy hormonalne, które wpływają na brak owulacji. Oznacza to, że testy owulacyjne nie tylko pomagają w poznaniu cyklu, ale również w zauważeniu nieprawidłowości.

Testy ciążowe – sposób użycia i przeznaczenie

Testy ciążowe są używane do określenia, czy kobieta jest w ciąży. Mierzą obecność hormonu hCG (ludzka gonadotropina kosmówkowa), który jest obecny w organizmie kobiety tylko w przypadku ciąży. Kobieta może wykonać test z moczu we własnym domu, który reaguje na obecność hormonu hCG. Jeśli test wykryje obecność hormonu, wtedy wynik jest pozytywny i wskazuje na ciążę. Obecnie w naszym sklepie znaleźć można produkty znanych firm, które specjalizują się w produkcji testów ciążowych, a są to: QUIXX, TestNow, Heltiso, Pink, Clearblue, Bobo-test i wiele innych. Testy ciążowe i owulacyjne są łatwe do użycia i są dostępne w naszej drogerii i należy używać ich zgodnie z przeznaczeniem. Choć wiele kobiet uważa, że testy owulacyjne są w stanie wykrywać ciążę, to rzeczywistość jest inna. Testy owulacyjne służą do wykrywania skoku poziomu hormonu LH, który występuje przed owulacją. Testy ciążowe natomiast wykrywają obecność hormonu hCG , który pojawia się po zagnieżdżeniu zarodka. Jeżeli jest podejrzenie ciąży, należy zastosować test ciążowy.

Postaw na wysokiej jakości testy z naszego sklepu, które ułatwią starania o dziecko. Skorzystaj z oferty, w której znajdują się testy owulacyjne i ciążowe.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.