Compare Products

  • You have no items to compare.

Witamina B Complex, B12, B6

Aktywne filtry

Witamina B

Witaminy z grupy B mają ogromne znaczenie dla organizmu człowieka. Odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie metabolizmu, wątroby i układu nerwowego. Prawidłowy poziom witamin z grupy B w organizmie ma bezpośredni wpływ na samopoczucie. Oprócz tego  korzystnie działają również na skórę i błony śluzowe. Suplementacja witaminami z grupy B powinna mieć miejsce profilaktycznie i w przypadku wystąpienia niedoborów. Zaleca się jej suplementację osobom, które przeszły zabiegi operacyjne lub są w trakcie długiej rekonwalescencji.

Kompleks witamin z grupy B – jakie witaminy wchodzą w jego skład?

Witamina B to tak naprawdę zbiór składający się z różnych witamin. W jego skład wchodzą:

  • witamina B1 - tiamina,
  • witamina B2 - ryboflawian,
  • witamina B5 - pentotenian,
  • witamina B6 - pirydoskyna,
  • witamina B7 - biotyna,
  • witamina B9 (witamina B11) - folacyna,
  • witamina B12 - kobalamina.

Każda z witamin ma inny skład i działa na zupełnie inne sfery, dlatego tak ważna jest odpowiednia suplementacja witaminami z grupy B. W naszej drogerii znaleźć można wiele preparatów, które w składzie mają wszystkie te witaminy, a także takie suplementy, skupiają się na pojedynczych witaminach.

Witamina B12 – dodatkowa suplementacja dla wegetarian

Bardzo ważną witaminą z grupy B jest witamina B12, którą można suplementować w kapsułkach. Niedobór tej witaminy może prowadzić do rozwoju wielu poważnych chorób neurologicznych, a także do problemów z układem pokarmowym. Z uwagi na to, że witamina ta nie występuje w żadnych roślinach, osoby będące na diecie wegańskiej i wegetariańskiej powinny ją suplementować, ponieważ jej źródło jest wyłącznie w mięsie. Odpowiednie preparaty zawierające witaminę B12 znaleźć można w naszej drogerii Puls dla Zdrowia, na przykład: ForMeds BICAPS B12.

Witamina B9 – dla kobiet w ciąży i nie tylko!

Popularnie nazywany kwas foliowy to bardzo ważna witamina, która wspomaga rozwój ciąży na jej wczesnym etapie. Kwas foliowy odgrywa również ogromną rolę w procesie starań o dziecko, dlatego też pary starające się o potomstwo decydują się na dodatkową suplementację. W tym wypadku zarówno mężczyźni, jak i kobiety powinni sięgać po witaminę B9.

Kompleks witamin z grupy B – dlaczego warto go wybrać

Oferta naszej drogerii jest bogata w różne typy preparatów zawierających witaminy z grupy B. Aby zminimalizować ilość przyjmowanych każdego dnia suplementów, warto wybierać kompleksy witamin, które sprawiają, że codzienna suplementacja staje się łatwiejsza i o wiele przyjemniejsza. Kompleks witamin z grupy B przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych. Każdy znajdzie produkt, który będzie dopasowany do indywidualnych wymagań.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.