Compare Products

  • You have no items to compare.

Toniki i wcierki do włosów

Aktywne filtry

Czy wiesz, że codzienny, łagodny masaż skóry głowy pobudza krążenie oraz poprawia kondycję włosów? Aby wspomóc się w tym zadaniu, warto stosować wcierki do włosów, które działają niczym serum i sprawiają, że włosy wyglądają zdrowo. Sprawdź naszą ofertę!

Czym jest wcierka do włosów?

Świadoma pielęgnacja włosów powoduje pojawianie się coraz to nowych produktów. Jednym z nich są wcierki do włosów. Jak sama nazwa wskazuje, wcierka do włosów jest preparatem, który wcieramy, ale nie we włosy a w skórę głowy. Można ją porównać do serum, ponieważ oba te preparaty są mocno skondensowane i zawierają sporo składników odżywczych.

Jak działają wcierki do włosów?

Skóra głowy, tak jak i w innych miejscach naszego ciała, lubi wszelkiego rodzaju masaże. Dlatego też warto ją regularnie stymulować. Wtedy poprawia się mikrocyrkulacja, czyli ukrwienie. W ten sposób skóra głowy ma więcej siły i energii do złuszczania się i prawidłowego funkcjonowania, aby wspierać ten proces, dobrze jest podczas masażu używać wcierki do włosów. Aktywne składniki mogą wtedy łatwo przedostać się do warstwy właściwej skóry, skąd będą czerpane przez cebulki włosów. W taki sposób odżywiamy włos od nasady, aż po same końce. Samo działanie wcierki zależy już od jej składu i przeznaczenia.

Jak używać wcierki do włosów?

Wcierki do włosów to kuracja wzmacniająca, dlatego powinno się je stosować w czasie, gdy widzisz, że włosy są osłabione, matowe lub nadmiernie wypadają. Samo stosowanie wcierki uzależnione jest od jej składu i konsystencji. Ponieważ niektóre wcierki mają postać olejku a inne toniku. Dlatego też przed użyciem dokładnie zapoznaj się z zaleceniami producenta, a następnie zastosuj się do nich. Niektóre wcierki bowiem nakłada się na noc, inne można stosować zarówno na noc, jak i na dzień. Jest jednak rzecz, która łączy wszystkie te preparaty. Wcierkę nakładamy na nasadę włosa (na skórę głowy), a nie na włosy po długości.

Wcierki do włosów – rodzaje

Same wcierki, tak jak i inne produkty do włosów mają różny skład, w zależności od przeznaczenia. Możemy więc spotkać:

  • wcierki na porost włosów,
  • wcierki na wypadanie włosów,
  • wcierki przeciwłupieżowe,
  • wcierki przeciwłojotokowe,
  • wcierki do skóry wrażliwej.

Dlatego też wybierając wcierkę, warto rozważyć, co chcemy osiągnąć i jaki stan ma nasza skóra głowy.

Co zawierają wcierki na porost włosów?

Wcierki na porost włosów to preparaty, które mają nie tylko wzmacniać włos, ale także przyśpieszać wzrost nowych włosów. W swoim składzie, oprócz nośnika (czyli wody lub olejku) będą posiadały także substancje aktywne, do których należeć będą: witaminy (głównie A+E), i wyciągi z roślin i ziół (z łopianu, pokrzywy, skrzypu, rzodkwi, szałwii, żeń-szenia). Niektóre preparaty zawierają także dodatkowe olejki takie jak: rozmarynowy czy eukaliptusowy. Dlatego też przed nałożeniem preparatu sprawdź jego skład i wykonaj próbę uczuleniową.

Wcierki na wypadanie włosów – co zrobić, jeśli nie pomagają?

Wiele kobiet stosuje wcierki na wypadanie włosów, jest to pierwszy krok, który ma wzmocnić włosy i wyregulować ich wypadanie. Jeśli jednak po kilkutygodniowym stosowaniu wcierki nie nastąpiła poprawa, należy skonsultować się ze specjalistą – trychologiem lub dermatologiem, który zleci dodatkowe badania w celu określenia przyczyny wypadania włosów i przepisze odpowiednie leki.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.