Compare Products

  • You have no items to compare.

Organiczny cynk w tabletkach

Aktywne filtry

Cynk

Jednym z niezbędnych dla ludzkiego organizmu mikroelementów jest cynk. Dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka wynosi minimum 5 mg. Niedobór cynku może być obserwowany w postaci łamliwości paznokci, wypadających włosów, a także znacząco wpływa na jakość nasienia wśród mężczyzn.

Jaki preparat z cynkiem będzie skuteczny?

W naszej drogerii cynk można znaleźć w różnej postaci, co pozwoli dopasować preparat do indywidualnych upodobań. Obecnie dostępne są:

- kapsułki z cynkiem,
- tabletki z cynkiem,
- tabletki do ssania z cynkiem,
- soki z dodatkiem cynku.

Każdy z preparatów dostarcza minimalną dzienną dawkę, potrzebną do prawidłowego działania organizmu. Warto jednak pamiętać, aby suplementować mikroelementy wyłącznie w przypadku wyraźnych niedoborów. Dlatego przed skorzystaniem z powyższych możliwości warto najpierw wykonać odpowiednia badanie, które pozwoli określić poziom cynku w organizmie. Wysoki poziom cynku wykluczy konieczność dodatkowej suplementacji.

Przyswajanie cynku

Nie wiele osób wie o tym, że witamina C zwiększa przyswajalność cynku. Trzeba mieć świadomość, że cynk występuje w różnych postaciach, a są nimi:

- tlenek cynku,
- diglicynian cynku,
- wodoroasparginian,
- chelat cynku,
- cytrynian,
- glukonian.

Z wyżej wymienionych najgorzej przyswajalny jest tlenek cynku, a najlepiej chelat cynku. Podczas stosowania tlenku cynku ważna jest równoczesna suplementacja witaminą C, która przyczyni się do jego wyższej przyswajalności. Oprócz tego warto również pamiętać, że cynku nie powinno się przyjmować po jedzeniu, ani w jego trakcie, ponieważ błonnik zawarty w pokarmach również niekorzystnie wpływa na przyswajalność cynku.

Z jakimi pierwiastkami nie powinno się przyjmować cynku

Suplementacja cynku nie jest rzeczą łatwą, ponieważ niektóre pierwiastki w znacznym stopniu ograniczają wchłanianie cynku. Osoby, którym zależy na odpowiedniej suplementacji, nie powinny łączyć cynku z żelazem, magnezem, wapniem czy selenem, które wzajemnie się wykluczają.

Co oprócz środków doustnych?

Cynk to również ważny składnik kosmetyczny. Znakomicie wpływa na skórę, usuwając z niej zanieczyszczenia. Osoby, które zmagają się z problemami skórnymi, powinny wypróbować mydło z cynkiem. Ma ono silne działanie oczyszczające, co bardzo pomaga w walce z trądzikiem i innymi niedoskonałościami. Cynk to również ważny składnik kremów przeciw odparzeniom. Z pewnością młodzi rodzice doskonale o tym wiedzą.

Jesteś zainteresowany suplementami, lub kosmetykami z dodatkiem cynku? Przejrzyj asortyment naszej drogerii, a z pewnością znajdziesz odpowiedni produkt dla siebie.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.