Compare Products

  • You have no items to compare.

Żele do higieny intymnej dla mam

Aktywne filtry

Istnieje wiele świetnych żeli do higieny intymnej dla mam, które odpowiadają na indywidualne preferencje i potrzeby kobiet. Dlatego warto poznać różne produkty, aby znaleźć ten, który najlepiej odpowiada potrzebom skóry. W naszej drogerii znajdziesz szereg preparatów, które możesz wykorzystać podczas codziennej higieny.

Czym myć miejsca intymne w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas, w trakcie którego niezbędna jest dodatkowa ochrona miejsc intymnych. Warto wybierać wówczas tylko delikatne żele bez zapachu, które nie zawierają silnych substancji chemicznych, parabenów ani innych potencjalnie drażniących składników. Dokładnej porady można zasięgnąć, podczas konsultacji z lekarzem, który wyjaśni, jakie produkty są najbezpieczniejsze w okresie ciąży. 

Czy powinno się używać żelu do higieny intymnej po porodzie?

Podczas ciąży, jak i po porodzie higiena miejsc intymnych to ważny aspekt codziennej pielęgnacji. W tym niełatwym okresie kobiety narażone są na różnego rodzaju infekcje bakteryjne i grzybicze, którym warto przeciwdziałać. Żel do higieny intymnej pomoże utrzymać odpowiednią równowagę pH w okolicach intymnych, nawilżyć skórę i zapobiegać występowaniu infekcji. Żeby uniknąć podrażnień, należy wybrać delikatny żel, który nie zawiera substancji drażniących lub perfumowanych.

Na co zwrócić uwagę kupując żel do higieny intymnej?

W naszym sklepie posiadamy produkty znanych marek kosmetycznych, które tworząc kosmetyki do higieny intymnej, używają wyłącznie bezpiecznych składników. Najczęściej w skład produktów wchodzą:

substancje myjące, takie jak lauret siarczan sodu, disodium cocoamphodiacetate, które mają na celu oczyszczenie skóry intymnej,

kwas mlekowy lub kwas mlekowy + kwas mlekowy sodowo-laktyobioninowy, mające na celu regulację pH skóry intymnej i utrzymanie jej naturalnej równowagi,

ekstrakty roślinne, takie jak rumianek, nagietek, aloes, lawenda, malwa, które mają działanie łagodzące, kojące, antybakteryjne i antygrzybicze,

probiotyki, czyli kultury bakterii mlekowych (np. Lactobacillus acidophilus), które wspomagają utrzymanie naturalnej flory bakteryjnej skóry intymnej,

składniki nawilżające i łagodzące, do których zaliczamy glicerynę, pantenol, alantoina, kwas hialuronowy, które mają za zadanie zapewnić odpowiednie nawilżenie skóry i zmniejszyć podrażnienia.

Warto jednak pamiętać, aby przed zakupem upewnić się, że produkt nie zawiera składników, na które możemy mieć alergie lub nadwrażliwość.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.