Compare Products

  • You have no items to compare.

Profesjonalne olejki i serum do włosów

Aktywne filtry

Twoje włosy są suche, mają tendencję do puszenia się lub nadmiernie wypadają? Jeśli tak, to czas zadbać o ich odżywienie! Sprawdź skondensowane formuły serum do włosów i wybierz rozwiązanie odpowiednie do Twojego problemu!

Czym jest serum do włosów?

Serum do włosów jest preparatem silnie skondensowanym, tak samo, jak wcierki czy serum do twarzy. W swojej formule serum posiada nośnik (wodę lub olejek), które nasycone jest ekstraktami i wyciągami z roślin i ziół oraz uzupełniane witaminami, a także innymi składnikami aktywnymi. Dlatego też każde serum jest inne i należy dobierać je pod względem swoich potrzeb.

Serum wygładzające do włosów i inne rodzaje

Jak każdy kosmetyk, również serum do włosów dzieli się na różne rodzaje, które działają na różne problemy. W sklepach znajdziemy między innymi:

  • serum wygładzające do włosów,
  • serum na końcówki włosów,
  • serum na wypadające włosy,
  • wzmacniające serum do włosów,
  • serum do podrażnionej skóry głowy,
  • regeneracyjne serum do włosów.

Każde z nich posiada inne składniki aktywne, tak by działać konkretnie na dany problem.

Jak stosować serum do włosów?

Wszystko zależy od tego, jakie serum wybraliśmy. Najlepiej jest zastosować się do instrukcji umieszczonej na opakowaniu. Jednak jest kilka ogólnych zasad stosowania serum do włosów. Na przykład:

  • serum wygładzające do włosów stosujemy na całej długości włosa, pomijając skórę głowy.
  • Serum na wypadające włosy stosuje się tak jak wcierkę do włosów, czyli na skórę głowy.
  • Serum na końcówki włosów stosujemy na ostatnie 4-5 cm włosa.

Jak dopasować serum do włosów?

Szukając odpowiedniego rozwiązania, powinnaś w pierwszej kolejności zastanowić się jaki problem mają Twoje włosy. Czy zbyt mocno się przesuszają? Puszą się pod wpływem wilgoci? A może masz rozdwojone końcówki? Kiedy już ustalisz jaki problem chcesz zniwelować, wtedy możesz zająć się dobieraniem odpowiedniego serum. Jeśli Twoje włosy mocno się przesuszają i puszą, wybierz serum wygładzające, które dodatkowo nada im odrobiny blasku. Jeżeli chcesz chronić końcówki przed rozdwajaniem, wybierz wzmacniające serum na końcówki włosów. Jeżeli Twoje problemy wynikają z kłopotów ze skórą głowy, skup się na wybraniu serum, które możesz stosować bezpośrednio na nią. Jeśli natomiast mimo stosowania serum problem nie ustępuje lub nasila się, koniecznie skonsultuj się ze specjalistą.

Dlaczego warto używać serum do włosów?

Serum to koncentrat. Ilość składników odżywczych w każdym mililitrze wielokrotnie przewyższa podobne parametry w innych kosmetykach do włosów (jak odżywki czy maseczki). Dlatego też serum działa zdecydowanie szybciej. Już po pierwszym użyciu będą widoczne pierwsze rezultaty. Natomiast jego regularne używanie zgodnie z zaleceniami przyczyni się do widocznej i długotrwałej poprawy kondycji włosów.

Naturalne serum do włosów

W naszej ofercie oprócz kosmetyków profesjonalnych, znajdziesz również naturalne serum do włosów, które zawiera nawet 90% składników pochodzenia naturalnego. Dlatego też, jeśli poszukujesz kosmetyków ze składem wegańskim, przejrzyj naszą ofertę, by znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.