Compare Products

  • You have no items to compare.

Higiena nosa - krople, spraye, żele, maści

Aktywne filtry

Krople i aerozole do nosa

Codzienna higiena twarzy, jamy ustnej, a nawet uszu nie jest niczym niespotykanym. Wręcz przeciwnie, większość z nas nie wyobraża sobie poranka i wieczora bez oczyszczenia twarzy oraz umycia zębów i przepłukania ust. Okazuje się jednak, że przy tym wszystkim zapominamy o higienie nosa, a ta również jest bardzo istotna – nie tylko dla naszego komfortu psychicznego i samopoczucia, ale także dla naszego zdrowia. W jaki sposób można zadbać o higieną nosa i jakie produkty najlepiej się do tego nadadzą? W ofercie naszej internetowej drogerii można znaleźć wysokojakościowe spraye, żele i aerozole do nosa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją.

Maść, spray i krople do nosa – przyczyny podrażnień nosa?

Nie da się ukryć, że higienie nosa nie poświęcamy na co dzień należytej uwagi. Po wszelkiego rodzaju maści i krople do nosa sięgamy najczęściej dopiero wtedy, gdy musimy zmierzyć się z katarem podczas przeziębienia. Tymczasem warto wiedzieć o tym, że o nos warto zadbać przede wszystkim wtedy, gdy jesteśmy zdrowi.

Na co dzień głównym wrogiem nosa jest… powietrze – może to dotyczyć zarówno powietrza w domu czy biurze, jak również na zewnątrz. Warto zwrócić uwagę na temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniach, w których spędza się najwięcej czasu. Temperatura powinna wynosić około 18-22˚C, natomiast najbardziej pożądana wilgotność względna powietrza w mieszkaniu mieści się w przedziale 40-60%. Kiedy wilgotność powietrza jest mniejsza niż zalecana, ruch rzęsek w nosie ustaje, a suche powietrze podrażnia jamę nosową. Z drugiej strony, wilgotne powietrze jest doskonałym środowiskiem do rozwoju bakterii, grzybów, roztoczy i innych drobnoustrojów, dlatego wdychając powietrze o wilgotności powyżej 60%, narażamy się na ich wdychanie, co również jest szkodliwe dla ludzkiego organizmu.

Kiedy jeszcze należy stosować spray lub maść do nosa?

Warto też pamiętać o tym, że na podrażnienia nosa jesteśmy narażeni także poza domem. Szkodliwy wpływ na kondycję nosa mają zarówno pomieszczenia zadymione i zapylone, jak również klimatyzowane. Warto uważać również na dym papierosowy oraz smog – zanieczyszczenia powietrza mogą wysuszać i podrażniać komorę nosową. Osoby, które chcą domowymi sposobami zadbać o higienę nosa, powinny nie tylko dbać o odpowiednią temperaturę w mieszkaniu, ale też regularnie wietrzyć pomieszczenia. Dobrze jest również sięgać po spraye, żele i krople do nosa.

Dlaczego warto stosować krople i spray do nosa?

Specjalne krople, aerozole czy spray do nosa są najlepszym sposobem na zadbanie o odpowiednią kondycję nosa – zwłaszcza wtedy, gdy nie ma się możliwości dokładnego kontrolowania wilgotności i temperatury powietrza w domu oraz siłą rzeczy przebywa się w pomieszczeniach zadymionych lub klimatyzowanych. Specjalne preparaty – krople, aerozole, ale także żele do nosa – mają za zadanie poprawić działanie nosa, dbając jednocześnie o jego oczyszczanie i nawilżenie. W pielęgnacji dobrze sprawdzają się na przykład preparaty bogate w ekstrakty roślinne czy olejki, ale dobre działanie wykazują również aerozole do nosa, mające w składzie minerały czy kwas hialuronowy.

Zamów krople, aerozole i żele do nosa w drogerii internetowej Puls dla Zdrowia

Jeżeli szukasz wysokiej jakości preparatów, dzięki którym lepiej zadbasz na co dzień o swój nos, jesteś w odpowiednim miejscu. W asortymencie naszej drogerii internetowej Puls dla Zdrowia można znaleźć różnego rodzaju krople, aerozole i żele do nosa, które nawilżają suchą błonę śluzową, natłuszczają śluzówkę przewodów nosowych, łagodzą uczucie zatkanego nosa i wspomagają udrażnianie przewodów nosowych.

Krople na zatoki

W naszym sklepie internetowym kupisz nie tylko uniwersalne krople czy maść do nosa, ale także specjalne krople na zatoki, wyprodukowane przez najbardziej renomowanych i uznanych producentów, takich jak Pelavo czy Pelafen. Gwarantujemy atrakcyjne, konkurencyjne ceny, szybką wysyłkę oraz profesjonalną obsługę. Zapraszamy do zakupów w naszej drogerii online!

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.