Compare Products

  • You have no items to compare.

Kremy i olejki do opalania z filtrem SPF 10

Aktywne filtry

Ochrona przed promieniowaniem UV jest ogromnie ważna. Szkodliwy wpływ na stan skóry, jakie niesie ze sobą wpływ słońca, bardzo często jest stanem nieodwracalnym. Dlatego tak ważna jest używanie odpowiednich kosmetyków, które zapewnią skórze ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Jakie produkty wybrać i kiedy ich używać?

Dlaczego należy stosować kremy i olejki do opalania z SPF?

Kosmetyki do opalania z filtrem przeciwsłonecznym, czyli z SPF, są stosowane w celu ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV. Opalanie bez odpowiedniej ochrony może prowadzić do negatywnych skutków, takich jak poparzenia słoneczne, uszkodzenia skóry, przedwczesne starzenie się skóry i zwiększone ryzyko pojawienia się czerniaka. Stosowanie kosmetyków do opalania z SPF może ograniczyć te negatywne skutki. A wszystko przez to, że filtry przeciwsłoneczne w olejkach do opalania tworzą warstwę ochronną na skórze, która odbija promienie UV. Ten skomplikowany proces zapobiega przedostawaniu się promieniowania do głębszych warstw skóry i minimalizuje ryzyko wystąpienia oparzeń słonecznych. Podczas przebywania na wakacjach należy pamiętać o regularnym nakładaniu i odświeżaniu ochrony przeciwsłonecznej, zwłaszcza po kąpieli, wytarciu ręcznikiem lub podczas intensywnego pocenia się.

Olejki i kremy z filtrem SPF 10 – kiedy je stosować?

Filtr SPF 10 to poziomem ochrony przeciwsłonecznej, który powinien być stosowany podczas mniej słonecznych dni. W przypadku upałów i dużego nasłonecznienia warto wybierać kremy i olejki z filtrem o wyższym SPF. Podczas największych upałów filtr SPF 10 nie zapewni wystarczającej ochrony przed poparzeniem słonecznym i innymi uszkodzeniami  osobom o bardzo jasnej karnacji i warto o tym pamiętać. Doskonale sprawdza się natomiast późną wiosną lub wczesną jesienią, ponieważ w tym okresie słońce świeci stosunkowo słabiej, jednak promieniowanie UV wymaga zastosowania ochrony w postaci olejków lub kremów z filtrem. Jeśli zależy Ci na własnym zdrowiu i dobrej kondycji skóry, a także młodzieńczym wyglądzie to stosowanie kremów z SPF 10 powinno być czynnością obowiązkową.

Kto powinien stosować kosmetyki do opalania?

Kosmetyki do opalania to produkty, których zadaniem jest ochrona skóry przed poparzeniami i wpływem promieni UV. Niewiele osób ma świadomość, że już wiosną, wczesną jesienią, skóra każdego człowieka wymaga dodatkowej ochrony. Choć mogłoby się wydawać, że  o tej porze roku słońce nie mam niekorzystnego wpływu na naszą skórę, to rzeczywistość jest zupełnie inna. Kosmetyki do opalania SPF 10 powinny być używane przez dzieci i dorosłych od pierwszych wiosennych tygodni. 

W naszym sklepie znaleźć można różne produkty do opalania SPF 10, a należą do nich:

- krem nawilżający Ziaja,
- emulsja do opalania Ziaja,
- krem wyciszający rumień Ziaja,
- olejek do opalania Ziaja.

Każdy z tych produktów zapewnia ochronę przed wpływem promieniowania UV.

Skóra wrażliwa i naczynkowa – jakie kosmetyki do opalania wybrać?

Każdy rodzaj skóry wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jednak osoby, których skóra jest wrażliwa i naczynkowa powinny zwrócić szczególną uwagę na codzienną pielęgnację. Użycie kremów ochronnych, które będą stanowić barierę przed szkodliwym promieniowaniem, w znaczący sposób wpłynie na poprawę kondycji skóry i pozwoli na regenerację. Dla takich osób polecane będą specjalne kremy stanowiące kurację dla skóry naczynkowej.

Kiedy stosować kosmetyki do opalania?

Kosmetyki do opalania powinny być stosowane bezpośrednio przed ekspozycją skóry na promienie słoneczne. Należy jednak pamiętać o odpowiednim dobraniu filtra do warunków pogodowych. W przypadku delikatnego słońca dobre będą kosmetyki do opalania SPF 10. Oprócz tego ważną jest również codzienna pielęgnacja i ochrona skóry twarzy. W naszej drogerii znajduje się wiele produktów, które ułatwią ochronę przed promieniowaniem UV.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.