Compare Products

  • You have no items to compare.

Szampony do włosów dla dzieci i niemowląt

Aktywne filtry

Naturalne szampony dla dzieci powinny być wolne od zbędnych substancji takich jak silikony, alkohol, a przede wszystkim od SLS. Wrażliwa skóra dziecka potrzebuje najlepszej ochrony, nawet jeśli dotyczy to środków myjących, takich jak szampon do włosów. Choć może się wydawać, że produkty, do których należy szampon dla dzieci, pozostają na głowie tylko przez chwile, to szkodliwe substancje w nich zawarte mogą prowadzić do prawdziwego spustoszenia i silnych podrażnień. Dlatego warto wybierać naturalne szampony dla dzieci, które powstały z bezpiecznych i ekologicznych składników. Dobrym miejscem do tego celu będzie nasza drogeria, w której znajdziesz różne rodzaje szamponów przeznaczone do stosowania przez najmłodszych.

Czym jest SLS i dlaczego nie powinno go być w kosmetykach dla dzieci?

SLS jest skrótem od Sodium Lauryl Sulfate i jest to środek, który ma działanie myjące, emulgujące i pianotwórcze. Dzięki tej substancji płyny, a także mydła doskonale się pienią. Niestety jest to bardzo drażniący detergent, który bardzo często dodawany jest do szamponów, a jego obecność w kosmetykach powoduje więcej szkody niż pożytku, ponieważ SLS działa powoli, ale niezwykle skutecznie drażniąc i uszkadzając wrażliwą skórę głowy. Z tego względu powinno się go unikać w produktach dla dorosłych, a przede wszystkim w kosmetykach dla dzieci.  W naszej drogerii znajdziesz wiele pełnowartościowych szamponów dla dzieci, które nie zawierają SLS.

Szampony dla dzieci bez SLS

Szampony to podstawowe kosmetyki wykorzystywane do higieny. Dzięki nim możliwe jest skuteczne oczyszczenie skóry głowy i włosów i usunięcie nadmiaru sebum. W przypadku najmłodszych szampony powinny być bardzo delikatne, dlatego też w naszym sklepie oferujemy najwyższej jakości produkty, takie jak:

Choć szampony do włosów mają standardowe przeznaczenia, to wśród nich można znaleźć również specjalistyczne produkty, które pomogą zapobiegać wszawicy. W obecnych czasach higiena osobista jest na bardzo wysokim poziomie, jednak nie oznacza to, że problem wesz został całkowicie rozwiązany. Do tej pory pojawiają się w dużych skupiskach dzieci takich jak żłobki, przedszkola i szkoły. Dlatego warto im przeciwdziałać i postawić na sprawdzone metody. Bez wątpienia można do nich zaliczyć szampony przeciw wszawicy, które pozwolą uniknąć tego nieprzyjemnego problemu. Jeśli i Ty chcesz zabezpieczyć swoje dziecko przed tego typu problemami, to wybierz odpowiednie produkty z naszej oferty i ciesz się wysoką jakością szamponów dla dzieci, które są wolne od SLS i innych szkodliwych substancji, które mogą prowadzić do podrażnień skóry, a także do osłabienia mieszków włosowych. Zapoznaj się z szamponami z naszej oferty!

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.