Compare Products

  • You have no items to compare.

Leczniczy miód manuka

Aktywne filtry

Miody Manuka – naturalne i zdrowe

Nieważne, czy jest lato, czy okres jesienno-zimowy. Miód zawsze dobrze smakuje, a jego unikalne wartości sprawiają, że wpływa on na nasze zdrowie niezależnie od pory roku. Jednak miód miodowi nierówny, dlatego w sklepie Puls dla Zdrowia stawiamy na najbardziej wartościowe produkty. W tej kategorii prezentujemy Państwu miody Manuka, które zyskują coraz większą popularność na rynku ze względu na wysoką jakość i cenne właściwości.

Czym charakteryzują się miody Manuka?

Miód ten przybył do nas aż z Nowej Zelandii. Wytwarzają go pszczoły, które czerpią nektar z krzewów manuka rosnących na dziewiczych, naturalnych obszarach. Manuka jako krzew, zwana jest także drzewem życia i symbolizuje, krainę geograficzną, w której występuje.

Miód manuka charakteryzuje się pysznym smakiem, niesamowitymi właściwościami, a przede wszystkim zawartością methylgloxalu (MGO). Jest to składnik, który występuje również w polskich miodach, jednak w o wiele mniejszym stężeniu - mniej więcej od 1 do 10 mg/kg. W porównaniu, miody Manuka zawierają od 100 do nawet 550 mg/kg!

Jak rozpoznać oryginalny miód manuka?

Prawdziwy miód Manuka to taki, który wytwarzany jest na terenie Nowej Zelandii, dlatego podczas kupowania produktu zawsze czytaj etykietę. Oprócz tego, miód Manuka musi pochodzić w 100% z krzewów Manuka, odznaczać się lekko gorzkim, mineralnym smakiem i posiadać aromatycz zapachem z wyczuwalną nutą wilgotnej ziemi i wrzosu.

W naszym sklepie możesz znaleźć oryginalne miody Manuka o różnej zawartości MGO, co pozwala dostosować wybór miodu do Twoich potrzeb. Im wyższy poziom MGO, tym większa jego potencjalna siła działania.

Właściwości miodów Manuka

Miody Manuka są doceniane ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Posiadają ogromny potencjał w leczeniu problemów z trawieniem. Są wykorzystywane w terapii zespołu jelita drażliwego, wrzodów żołądka i dwunastnicy oraz leczeniu zgagi, refluksu, gazów, a także infekcji przewodu pokarmowego wywołujących biegunkę, wymioty czy bóle brzucha. Oprócz tego wspierają układ odpornościowy, a także łagodzą różne dolegliwości gardła. Są także używane w kosmetyce do pielęgnacji skóry. Jednak to nie koniec – miody Manuka posiadają również działanie przeciwutleniające i przeciwbakteryjne, co czyni je cennym lekarstwem na przeziębienia i grypy.

Naturalna pielęgnacja z miodami Manuka

Jeśli cenisz sobie naturalne kosmetyki, miód Manuka jest doskonałym składnikiem do Twojej pielęgnacji skóry. Działa nawilżająco, przeciwbakteryjnie i odżywczo, pomagając utrzymać skórę w doskonałej kondycji. Miód Manuka to zatem produkt dwa w jednym. Z jednej strony pyszny i zdrowy dodatek kulinarny, z drugiej składnik naturalny składnik kosmetyczny. 

Miody Manuka w sklepie internetowym Puls dla Zdrowia

W naszym sklepie oferujemy miody Manuka z różnymi stężeniami MGO - od 250+, przez 400+, po 550+. Dzięki temu, możesz wybrać miód, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom. Dzięki swoim wielostronnym właściwościom, miody Manuka stanowią doskonały dodatek do Twojej diety oraz naturalnej pielęgnacji skóry. Odkryj ich potencjał i dołącz do grona osób korzystających z dobrodziejstw tego daru natury.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.