Compare Products

  • You have no items to compare.

Jednorazowe, chłonne podkłady higieniczne

Aktywne filtry

Po porodzie, operacji lub podczas choroby. Podkłady higieniczne sprawdzą się w każdej sytuacji, kiedy pojawia się ryzyko zabrudzenia pościeli. W naszym sklepie oferujemy szeroką gamę różnego rodzaju podkładów, zarówno takich do przykrycia łóżka, jak i w typie wkładek higienicznych. W ten sposób bez problemu znajdziesz to, czego aktualnie potrzebujesz.

Kiedy stosować podkłady higieniczne?

Podkłady higieniczne to chłonne chusty, które służą do zabezpieczenia pościeli lub materaca. Mogą być stosowane:

  • jako zabezpieczenie w okresie połogu,

  • u osób obłożnie chorych jako zabezpieczenie lub podczas zabiegów pielęgnacyjnych,

  • jako warstwa ochronna podczas przewijania niemowląt i w łóżeczkach dziecięcych,

  • przez osoby z nietrzymaniem moczu.

Podkłady składają się z trzech warstw: miękkiej warstwy zewnętrznej, która może mieć kontakt ze skórą, warstwy chłonnej oraz warstwy zabezpieczającej z folii PE, która zapobiega przeciekaniu i przesuwaniu się podkładu. Dlatego też mogą być stosowane bezpośrednio na prześcieradło, jak i pod prześcieradło w celu ochrony materaca.

Jakie podkłady poporodowe są najlepsze?

Każda kobieta jest inna. Dlatego też wybór podkładów powinien być podparty osobistymi preferencjami. Jednak jest kilka zasad, które pomogą wybrać idealne podkłady poporodowe.

Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią chłonność. Zarówno po porodzie SN, jak i CC, krwawienie połogowe może być różne. W pierwszych dniach będzie bardziej obfite, ale może ono zmieniać swoją intensywność w czasie. Dlatego też lepiej zdecydować się na podkłady o dwóch różnych chłonnościach i rozmiarach. W ten sposób dużo lepiej będzie można dobrać odpowiedni środek na dany dzień. Warto także zdecydować się na osobne wkłady na noc, które będą odznaczały się nie tylko większą chłonnością, ale też większym rozmiarem, aby mieć pewność, że leżąc, nie zaplamisz pościeli lub bielizny.

Drugim ważnym czynnikiem przy doborze podkładów poporodowych jest ich przewiewność. Po porodzie szczególnie zaleca się wietrzenie miejsc intymnych, tak aby ewentualne szwy lub pęknięcia goiły się szybciej. Tuż po porodzie zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na majtki siateczkowe niż zwykłe. Wybierz je także w rozmiarze większym, niż nosisz obecnie, w ten sposób unikniesz nieprzyjemnego ucisku okolic krocza oraz podbrzusza. Jest to niezmierne ważne, zwłaszcza po cesarskim cięciu. Dobrze jest także wybrać oddychające podkłady poporodowe w pierwszych dniach po porodzie.

Czy podkłady higieniczne poporodowe są potrzebne?

Oprócz klasycznych wkładek poporodowych dobrze jest także wybrać podkłady higieniczne poporodowe. Krocze po porodzie musi dojść do siebie, zwłaszcza jeśli w czasie porodu było nacinane lub pęknięte. W szpitalu położna zaleci częste wietrzenie krocza i dbanie o jego higienę. Dlatego też dobrze jest wybrać zamiast wkładek i majtek poporodowych podkłady na łóżko i leżenie po porodzie bez bielizny. Powinno się to także stosować przez cały okres połogu.

Czy warto kłaść podkłady higieniczne na łóżko u małych dzieci?

W przypadku niemowląt i małych dzieci podkłady higieniczne na łóżko nie są potrzebne. W tym wypadku świetnie się natomiast sprawdzają jako zabezpieczenie przewijaka w czasie zmiany pieluszki. Natomiast u dzieci starszych, zwłaszcza tych w czasie odpieluchowania, można stosować je na prześcieradło. Dzieci, które nie mają jeszcze odpowiednio wyrobionych odruchów, mogą mieć problem z moczeniem nocnym. Podkład higieniczny w tym przypadku zabezpieczy materac łóżka oraz zapewni dzieci odpowiedni poziom suchości, nawet w czasie nocnego wypadku.

Jakie inne zastosowania mają podkłady jednorazowe?

Podkłady jednorazowe świetnie sprawdzają się także w zastosowaniach weterynaryjnych. Będą świetną wyściółką do transportera dla kota, zwłaszcza jeśli ten boi się podróży i może mieć problem z utrzymaniem moczu. Można je również wykorzystywać dla zwierząt po operacjach, które mają problem z chodzeniem, a także dla starszych zwierząt, które mają problem ze zwieraczami.

Niektórzy polecają także stosowanie podkładów jednorazowych w treningu szczeniąt i kociąt. Są odpowiednio chłonne, dzięki czemu dobrze zabezpieczają powierzchnie, a jednocześnie uczą załatwiania się w jednym, łatwo dostępnym dla nich miejscu.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.