Compare Products

  • You have no items to compare.

Suplementy na przeziębienie i grypę

Aktywne filtry

Przeziębienie jest zwykle łagodniejszym objawem chorobowym i obejmuje ból gardła, katar, kichanie, kaszel, ból głowy i gorączkę. Czasem może pojawić się również ból mięśni. Przeziębienie zazwyczaj trwa kilka dni i nie wymaga stosowania skomplikowanych lekarstw. Natomiast grypa jest o wiele bardziej poważna i może prowadzić do ciężkich powikłań, takich jak zapalenie płuc. Objawy grypy są podobne do przeziębienia, jednak są silniejsze. Do najczęstszych objawów zaliczamy: gorączkę, dreszcze, bóle ciała, ból głowy, zmęczenie, kaszel i katar. Grypa trwa zazwyczaj tydzień.

Jakie preparaty stosować podczas przeziębienia?

Podczas przeziębienia można stosować różnego rodzaju preparaty, które pomogą złagodzić objawy i przyspieszyć wyzdrowienie. Należą do nich leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, nawilżające preaparaty do nosa, przeciwwirusowe tabletki i produkty łagodzące ból gardła. Podczas przeziębienia warto sięgnąć po:

Oczywiście to nie jedyne produkty, które mogą się okazać skuteczne i przydatne w procesie powrotu do zdrowia i leczenia przeziębienia.

Jak bronić się przed przeziębieniem?

Przeziębienie może pojawić się w każdym momencie, jednak najbardziej jesteśmy na nie narażenie w okresie wiosennym i jesiennym. Dlatego warto wiedzieć, jak mu przeciwdziałać. Warto regularnie myć ręce, unikać kontaktu z osobami chorymi, unikać zatłoczonych miejsc, regularnie wietrzyć pomieszczenia, zadbać o bogatą w witaminy i substancje odżywcze dietę, zadbać o odporność stosując specjalne suplementy budujące system immunologiczny. Mimo największych starań czasem nie udaje się w pełni zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji, dlatego warto posiadać w swojej apteczce suplementy, które pomogą w zwalczaniu pierwszych objawów przeziębienia i nie dopuszczą do rozwoju choroby.

Maść na przeziębienie – czy warto stosować preparaty rozgrzewające

Maści rozgrzewające na przeziębienie to produkty, które mają na celu złagodzić objawy przeziębienia, takie jak ból mięśni, kaszel, zatkanie nosa i gorączka. Maści na przeziębienie zawierają składniki, które mogą pobudzać krążenie krwi i pomagać złagodzić dyskomfort związany z przeziębieniem. Najczęstszymi składnikami maści rozgrzewających na przeziębienie są mentol, kamfora i eukaliptus. Mentol działa jako środek chłodzący, który może złagodzić ból mięśni, a także pomóc w udrożnieniu dróg oddechowych. Kamfora działa jako środek przeciwzapalny i łagodzący ból. Eukaliptus natomiast ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu może pomóc w zwalczaniu infekcji i redukcji stanu zapalnego.

Jeśli zależy Ci na kompleksowym przygotowaniu domowej apteczki na wypadek pojawiających się często infekcji wirusowych, to asortyment naszego powinien Cię zainteresować.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.