Compare Products

  • You have no items to compare.

Kwasy omega 3-6-9 tabletki i płyny

Aktywne filtry

Kwasy Omega

Zdrowe tłuszcze, jakimi są Kwasy Omega, mają dobroczynny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Spożywanie produktów bogatych w kwasy Omega 3 i Omega 6 w znacznym stopniu wpływa na obniżenie cholesterolu, obniżają stężenie trójglicerydów, mają wpływ na regulacje ciśnienia tętniczego, wzmacniają system immunologiczny. W diecie dorosłego człowieka każdego dnia zdrowe tłuszcze powinny stanowić 30% wartości energetycznej.

Naturalne źródła kwasów Omega

Kwasy Omega 3 i Omega 6 można dostarczać do organizmu na różne sposoby. Najlepszym będzie dobrze zbilansowana dieta, która zawierać będzie produkty bogate w te zdrowe tłuszcze. Najwięcej kwasów Omega 3 znaleźć można w łososiu, śledziach, tuńczyku, makreli i pstrągu. Zaskoczeniem może okazać się informacja, że kwasy Omega znaleźć można również w produktach roślinnych takich jak: orzechy włoskie, olej rzepakowy, olej sojowy, migdały, olej lniany i wiele innych.

Z kolei oleje tłoczone na zimno takie jak olej słonecznikowy i olej z pestek winogron mają w składzie najwięcej kwasów Omega 6.

Jakie preparaty warto wybierać, aby suplementować kwasy Omega 3 i Omega 6?

Nie zawsze jest możliwość stworzenia jadłospisu, który w pełni odpowie na zapotrzebowanie organizmu. Dlatego tak ważna jest dodatkowa suplementacja. Jeśli należysz do osób, które nie są pewne, jaki preparat wybrać, to w naszej drogerii znaleźć 

można:

- kapsułki zawierające kwasy Omega 3,6 i 9,

- kapsułki zawierające kwasy Omega 3 wraz z witaminami D3 i K2

- płyn zawierający kwasy Omega,

- żel do mycia ciała.

Choć ostatni preparat przeznaczony jest do użytku zewnętrznego, to warto o nim wspomnieć, ponieważ ma właściwości natłuszczające i będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z suchą skórą.

Preparaty z kwasami Omega czy z dodatkiem witamin?

Decyzja o wyborze odpowiedniego preparatu powinna wiązać się z badaniami niedoborów w organizmie. Warto jednak mieć świadomość, że w naszej strefie klimatycznej witamina D jest dostarczana organizmowi jedynie w ciągu kilku słonecznych miesięcy w roku, dlatego konieczna jest jej suplementacja. Połączenie kwasów Omega z witaminą  D3 przyniesie dodatkowe korzyści, dlatego nie warto unikać takich rozwiązań.

Preparaty ze zdrowymi kwasami Omega, przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wspomagają one wzrost, rozwój, a także korzystnie wpływają na odporność. O dodatkowej suplementacji nie powinny zapominać kobiety w ciąży, które szczególnie narażone są na niedobory. W ofercie naszej drogerii znaleźć można preparaty przeznaczone dla kobiet, mężczyzn i dla dzieci.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.