Najbliższa wysyłka

OCTENISEPT Preparat do dezynfekcji, 50 ml

PRODUKT DOSTĘPNY
  • Preparat dezynfekcyjny

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Octenisept to płyn do dezynfekcji skóry i błon śluzowych, niezastąpiony zarówno w domowej apteczce, jak i w szpiu, w gabinecie dentystycznym, u tatuażysty czy w salonie kosmetycznym. Zdecydowanie bardziej skuteczny niż woda utleniona, zabija grzyby, bakterie i wirusy, które mogą znajdować się na skórze.

POJEMNOŚĆ:  50 ml

DZIAŁANIE:

Lek ma działanie bakteriobójcze, grzybicze i wirusobójcze, wspiera proces gojenia.

Efekt działania utrzymuje się do 1 godziny. Lek jest bezbarwny i zachowuje pH neutralne dla skóry (0,6).

WSKAZANIA:

Octenisept nie zawiera alkoholu, dzięki czemu nie podrażnia skóry i nie powoduje pieczenia. Antybakteryjne, antywirusowe i grzybobójcze właściwości preparatu czynią go przydatnym do sporządzania roztworów do płukania jamy ustnej i gardła, a także do leczenia zapalenia dziąseł. Sprawdza się podczas infekcji intymnych, pielęgnacji szwów, ropiejących ran i wyprysków. Bezpieczny dla kobiet w ciąży i noworodków, może być stosowany do pielęgnacji kikuta pępowiny. Przyspiesza gojenie się trądziku, opryszczki, śladów po ukąszeniach owadów itp. Może być stosowany na odparzenia. Nie tylko odkaża drobne skaleczenia i zadrapania, ale znakomicie sprawdza się jako antyseptyk przy piercingu, tatuażu i drobnych zabiegach kosmetycznych czy medycznych.

Płyn Octenisept stanowi znakomite uzupełnienie domowej apteczki dzięki swojej skuteczności i szerokiemu spektrum zastosowania. Jest całkowicie bezbarwny, a więc nie pozostawia plam, a szczelne oowanie zabezpiecza przed dostaniem się do wnętrza butelki powietrza i utlenianiem się składników aktywnych preparatu. Wygodna końcówka z atomizerem pozwala na precyzyjną aplikację.

- leczenie oraz dezynfekcja ran,

- dezynfekcja skóry i śluzówek,

- pomocny w pielęgnacji pępka u noworodka,

- dezynfekcja przy zabiegach medycznych i kosmetycznych.

DAWKOWANIE:

Zaleca się stosowanie w postaci rozcieńczonej.

SKŁAD:

100 g roztworu na skórę zawiera:

- substancje czynne: diowodorek oktenidyny 0,10 g i fenoksyetanol 2,00 g

- substancje pomocnicze: kokamidopropylobetaina - roztwór 30%, D-glukonian sodu, glicerol 85%, wodorotlenek sodu, ek sodu, woda oczyszczona.

OSTRZEŻENIA:

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

 

8303
6 Przedmioty

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.