Najbliższa wysyłka

Ocusalin 5% UD krop.dooczu 5% 20minims.a0,

Obecnie brak na stanie
  • Wyrób medyczny leczniczy
29,07 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Ocusalin jest jałowym, hipertonicznym roztworem ku sodu (5%), przeznaczonym do stosowania do oka, niezawierającym substancji konserwujących, w jednodawkowych oowaniach (minimsach). Ocusalin dzięki swoim właściwościom osmotycznym powoduje resorpcję nadmiaru wody z tkanek rogówki, jeśli wystąpił jej obrzęk, przez co następuje poprawa widzenia.

POJEMNOŚĆ:  20 x 0,5ml

DZIAŁANIE:

Ocusalin dzięki swoim właściwościom osmotycznym powoduje resorpcję nadmiaru wody z tkanek rogówki, jeśli wystąpił jej obrzęk, przez co następuje poprawa widzenia.

WSKAZANIA:

obrzęk rogówki oka. Ocusalin stosowany jest zwłaszcza po operacjach oka (na przykład po operacji zaćmy), jak również po zabiegach diagnostycznych (na przykład gonioskopii), jeśli wystąpi zaburzenie równowagi osmotycznej w tkankach rogówki.

DAWKOWANIE:

Oddzielić jeden pojemnik jednodawkowy (minims). Upewnić się, że pojemnik nie jest uszkodzony. Przez pokręcanie górną, płaską częścią otworzyć pojemnik (nie urywać). Wkraplać 3-5 razy na dobę do worka spojówkowego oka, które wykazuje zmiany. Nie dotykać oka końcówką pojemnika. Po zakropleniu powoli zamknąć oko. Należy usić z lekarzem okulistą zarówno częstotliwość zakraplania jak i okres stosowania preparatu!

SKŁAD:

ek sodu, woda do wstrzyknięć

OSTRZEŻENIA:

Nie należy stosować tego wyrobu medycznego bez zalecenia lekarza.

W przypadku stwierdzenia uszkodzenia pojemnika nie należy go używać.

Podczas zakraplania nie należy dotykać powierzchni oka pojemnikiem.

Aby uniknąć ryzyka zanieczyszczenia nie należy niczego dotykać otworem pojemnika.

W przypadku obrzęków rogówki przeciwwskazane jest używanie soczewek kontaktowych. Jeśli używanie soczewek kontaktowych jest konieczne, przed zakraplaniem należy je zdjąć. Ponownie można je założyć po co najmniej 15 minutach od wkroplenia preparatu.

Jeśli jednocześnie z preparatem Ocusalin stosowane są inne krople do oczu należy skonsultować się z lekarzem okulistą. Należy zachować odstęp co najmniej 5 minut pomiędzy zakraplaniem kolejnych preparatów.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

16613

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.