Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

Ektin krople do oczu 10 ml

PRODUKT DOSTĘPNY
  • Wyrób medyczny leczniczy

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Ektin to krople do oczu będące izotonicznym roztworem, stosowane w leczeniu i profilaktyce sezonowego i przewlekłego alergicznego zapalenia spojówek powodowanych np. przez pyłki, roztocza kurzu, sierść zwierząt lub pleśń. Krople Ektin chronią oczy przed drażniącym działaniem alergenów, redukują swędzenie, podrażnienie, zaczerwienienie i łzawienie. Za właściwości ochronne i stabilizujące, które przyczyniają się do poprawy komfortu oka, odpowiadają przede wszystkim naturalna cząsteczka Ectoin oraz kwas hialuronowy zawarte w preparacie.

POJEMNOŚĆ:  10 ml

DZIAŁANIE:

Krople Ektin działają ochronnie na oko, chronią przed drażniącym wpływem alergenów, zmniejszają swędzenie, zaczerwienienie oraz łzawienie. Zawierają Ectoin, naturalną cząsteczkę o działaniu ochronnym dla komórek, zmniejszającą stany zapalne, wykazującą właściwości stabilizujące błony komórkowe oraz kwas hialuronowy odpowiadający ludzkiemu, naturalną cząsteczkę poprawiającą komfort oka dzięki silnym właściwościom wiązania wody i właściwościom stabilizującym. Krople Ektin stabilizują naturalny film łzowy na dwa sposoby: kwas hialuronowy korzystnie wpływa na fazę wodną, a Ectoin wzmacnia fazę lipidową. Ten sposób działania chroni oko przed szkodliwym wpływem alergenów i wspiera proces regeneracji podrażnionej i wrażliwej spojówki. Krople Ektin nie zawierają środków konserwujących. Mogą być stosowane ze wszystkimi rodzajami soczewek kontaktowych. Mogą być stosowane u pacjentów z wrażliwymi oczami i u dzieci. W pojedynczych przypadkach może wystąpić krótkotrwałe podrażnienie oka, przekrwienie oka lub zapalenie spojówek.

WSKAZANIA:

Wskazaniem do stosowania kropli Ektin jest leczenie oraz zapobieganie symptomom alergicznego zapalenia spojówek, w występowaniu alergii na pyłki, roztocza kurzu, pleśń lub sierść zwierząt domowych, które najczęściej objawiają się łzawieniem, podrażnieniem oraz pieczeniem oczu. Krople do oczu Ektin mogą być stosowane przez użytkowników soczewek kontaktowych, dzieci oraz przez osoby mające wrażliwe oczy.

DAWKOWANIE:

Krople Ektin należy stosować zgodnie z instrukcją stosowania. O ile lekarz nie zaleci inaczej, dawkowanie kropli Ektin polega na zakraplaniu do każdego oka po 1-2 krople, w zależności od indywidualnych potrzeb nawet kilka razy dziennie. Po podaniu kropli należy odczekać co najmniej 15 minut przed zastosowaniem jakiegokolwiek innego wyrobu medycznego lub leku do oczu. Dzieci w wieku do 10 lat powinny być wspierane podczas podawania Ektin. Krople nadają się do użytku przez 6 tygodni od otwarcia. Należy wziąć pod uwagę, że przy pierwszym użyciu oraz po dłuższym nieużywaniu niezbędne jest wykonanie wstępnego pompowania roztworu. Podczas pompowania roztworu należy skierować butelkę z kroplomierzem w dół.

SKŁAD:

W skład kropli Ektin wchodzą: 2% Ectoin, chlorek sodu, kwas hialuronowy (HA), woda.

OSTRZEŻENIA:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik wyrobu.

W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze 2-25oC.

Nie stosować po upływie terminu ważności.

Nie stosować w przypadku uszkodzenia opakowania.

Zużyć w ciągu 6 miesięcy od pierwszego otwarcia.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Ektin krople do oczu 10 ml

Zmagasz się z alergią i czujesz, że Twoje oczy są ciągle podrażnione, a zaczerwienienie utrzymuje się od dłuższego czasu? Krople do oczu Ektin to najlepszy sposób na walkę z utrudniającą życie alergią i z podrażnieniem oczu. To preparat, który przyniesie ulgę już po pierwszym użyciu, dlatego warto mieć go zawsze pod ręką.

Krople do oczu Ektin – sposób użycia

Krople do oczu Ektin to doskonały sposób na codzienną pielęgnację oczu, a także na walkę z pojawiającym się zapaleniem spojówek spowodowanym reakcją alergiczną. Ze względu na brak ograniczeń co do ilości i długości stosowania preparatu, można z niego korzystać każdego dnia, gdy zajdzie taka potrzeba. Jednorazowo wystarczy jedna lub 2 krople, żeby odczuć ogromną ulgę. Krople do oczu Ektin nie zawierają konserwantów i są w pełni bezpieczne. Aby rozpocząć korzystanie z preparatu, należy usunąć ochronną końcówkę i obrócić buteleczkę w dół. Następnie należy zaaplikować krople i żeby to zrobić, trzeba odchylić głowę do tyłu i przytrzymać butelkę nad okiem. Po lekkim naciśnięciu uwolniona kropla powinna trafić bezpośrednio na gałkę oczną. Dla skuteczniejszego rozprowadzenia preparatu należy zamknąć powiekę i delikatnie poruszać gałką oczną.

Najważniejsze składniki kropli do oczu Ektin

Bezpieczny skład kropli Ektin powoduje, że jest to produkt idealny do codziennego użytku. Zawarte w preparacie składniki takie jak: kwas hialuronowy, Ection, wodorotlenek sodu i chlorek sodu to substancje, które doskonale wpływają na kondycję oka i pomagają walczyć z pojawiającymi się podrażnieniami. Mimo że w preparacie na próżno szukać konserwantów, krople do oczu są przydatne do użycia aż przez 6 miesięcy od otwarcia opakowania. Wszystko dzięki specjalnie zaprojektowanej butelce, która pozwala zachować świeżość produktu przez długi czas.

Kto powinien stosować krople do oczu Ektin?

Ten bezpieczny preparat polecany jest do stosowania w przypadku każdej grupy wiekowej. Mogą z niego korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Nie ma przeciwwskazań przeciwko temu, aby w razie konieczności korzystały z niego kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Krople do oczu Ektin to produkt, który jest przeznaczony dla osób zmagających się z powracającymi stanami zapalnymi, alergiami, a także z problemem suchych oczu. Bardzo często wysuszenie gałek ocznych niekorzystnie wpływa na samopoczucie i jest powodem występowania zaburzeń widzenia, a także nieprzyjemnego swędzenia. Regularne stosowanie kropel do oczu całkowicie wyeliminuje te przykre problemy.

20537
198 Przedmioty

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.