Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

Ektin krople do oczu 10 ml

PRODUKT DOSTĘPNY
  • Wyrób medyczny leczniczy
30,88 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Ektin to krople do oczu będące izotonicznym roztworem, stosowane w leczeniu i profilaktyce sezonowego i przewlekłego alergicznego zapalenia spojówek powodowanych np. przez pyłki, roztocza kurzu, sierść zwierząt lub pleśń. Krople Ektin chronią oczy przed drażniącym działaniem alergenów, redukują swędzenie, podrażnienie, zaczerwienienie i łzawienie. Za właściwości ochronne i stabilizujące, które przyczyniają się do poprawy komfortu oka, odpowiadają przede wszystkim naturalna cząsteczka Ectoin oraz kwas hialuronowy zawarte w preparacie.

POJEMNOŚĆ:  10 ml

DZIAŁANIE:

Krople Ektin działają ochronnie na oko, chronią przed drażniącym wpływem alergenów, zmniejszają swędzenie, zaczerwienienie oraz łzawienie. Zawierają Ectoin, naturalną cząsteczkę o działaniu ochronnym dla komórek, zmniejszającą stany zapalne, wykazującą właściwości stabilizujące błony komórkowe oraz kwas hialuronowy odpowiadający ludzkiemu, naturalną cząsteczkę poprawiającą komfort oka dzięki silnym właściwościom wiązania wody i właściwościom stabilizującym. Krople Ektin stabilizują naturalny film łzowy na dwa sposoby: kwas hialuronowy korzystnie wpływa na fazę wodną, a Ectoin wzmacnia fazę lipidową. Ten sposób działania chroni oko przed szkodliwym wpływem alergenów i wspiera proces regeneracji podrażnionej i wrażliwej spojówki. Krople Ektin nie zawierają środków konserwujących. Mogą być stosowane ze wszystkimi rodzajami soczewek kontaktowych. Mogą być stosowane u pacjentów z wrażliwymi oczami i u dzieci. W pojedynczych przypadkach może wystąpić krótkotrwałe podrażnienie oka, przekrwienie oka lub zapalenie spojówek.

WSKAZANIA:

Wskazaniem do stosowania kropli Ektin jest leczenie oraz zapobieganie symptomom alergicznego zapalenia spojówek, w występowaniu alergii na pyłki, roztocza kurzu, pleśń lub sierść zwierząt domowych, które najczęściej objawiają się łzawieniem, podrażnieniem oraz pieczeniem oczu. Krople do oczu Ektin mogą być stosowane przez użytkowników soczewek kontaktowych, dzieci oraz przez osoby mające wrażliwe oczy.

DAWKOWANIE:

Krople Ektin należy stosować zgodnie z instrukcją stosowania. O ile lekarz nie zaleci inaczej, dawkowanie kropli Ektin polega na zakraplaniu do każdego oka po 1-2 krople, w zależności od indywidualnych potrzeb nawet kilka razy dziennie. Po podaniu kropli należy odczekać co najmniej 15 minut przed zastosowaniem jakiegokolwiek innego wyrobu medycznego lub leku do oczu. Dzieci w wieku do 10 lat powinny być wspierane podczas podawania Ektin. Krople nadają się do użytku przez 6 tygodni od otwarcia. Należy wziąć pod uwagę, że przy pierwszym użyciu oraz po dłuższym nieużywaniu niezbędne jest wykonanie wstępnego pompowania roztworu. Podczas pompowania roztworu należy skierować butelkę z kroplomierzem w dół.

SKŁAD:

W skład kropli Ektin wchodzą: 2% Ectoin, chlorek sodu, kwas hialuronowy (HA), woda.

OSTRZEŻENIA:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik wyrobu.

W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze 2-25oC.

Nie stosować po upływie terminu ważności.

Nie stosować w przypadku uszkodzenia opakowania.

Zużyć w ciągu 6 miesięcy od pierwszego otwarcia.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

 

20537
16 Przedmioty

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.