Najbliższa wysyłka

TANNO-HERMAL-Lotio-100g

Obecnie brak na stanie
  • Wyrób medyczny leczniczy
24,48 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Dla osób w każdym wieku.

Osusza sączące się, zmienione zapalnie zmiany skórne. Wiąże wydzielinę z rany i tworzy barierę ochronną w miejscu zmiany skórnej, zmniejsza nasilenie uczucia świądu i łagodzi podrażnia.

Do stosowania m.in. przy wysypkach, w pieluszkowym zapaleniu skóry, przy nadmiernym poceniu, w przypadku ospy wietrznej, półpaśca czy opryszczki wargowej.

POJEMNOŚĆ:  100g

DZIAŁANIE:

Tanno-Hermal Lotio, dzięki zawartej w nim syntetycznej taninie oraz jej fizyko-chemicznym właściwościom ściągającym, osusza sączące się, zmienione zapalnie zmiany skórne. Syntetyczna tanina, wraz z tlenkiem cynku i kiem, wiąże wydzielinę z rany i tworzy barierę ochronną w miejscu zmiany skórnej. Wysuszenie zmian skórnych przyczynia się do zahamowania rozprzestrzeniania zakażenia skóry. Dodatkowo Tanno-Hermal Lotio zmniejsza nasilenie uczucia świądu i łagodzi podrażnia skóry. Działa ochronnie na skórę i umożliwia jej regenerację.

WSKAZANIA:

Wyrób medyczny Tanno-Hermal Lotio stosuje się:

do osuszania sączących wydzielin z ran, spowodowanych zapalnymi, sączącymi i swędzącymi powierzchniowymi zmianami skórnymi,

do miejscowego łagodzenia swędzących i sączących wysypek,

jako środek wspomagający stosowany w pieluszkowym zapaleniu skóry,

na zmiany skórne w fałdach skóry,

u osób skarżących się na nadmierne pocenie,

do wysuszania pęcherzyków skórnych wypełnionych płynem, np. w przypadku ospy wietrznej, półpaśca czy opryszczki wargowej (tzw. zimno).

DAWKOWANIE:

Przed użyciem należy silnie wstrząsnąć butelką.

Cienką warstwę Tanno-Hermal Lotio należy nanosić wyłącznie na zmiany skórne, 1-2 razy dziennie. W razie konieczności możliwe jest częstsze stosowanie wyrobu.

Stosować do czasu ustąpienia objawów zapalenia zmian skórnych czyli do ustąpienia zaczerwienienia i swędzenia skóry. Najczęściej stosowanie wyrobu przez 1 do 2 tygodni jest wystarczające.

W przypadku nadmiernego pocenia się wyrób może być stosowany przez wiele tygodni.

Jeśli objawy nie ulegną poprawie lub pogorszą się w ciągu 2 tygodni regularnego stosowania wyrobu, lub jeśli po zakończeniu stosowania występują ponownie, należy skonsultować się z lekarzem.

SKŁAD:

100 g produktu zawiera: 19,5 g ku, 15,0 g tlenku cynku, 1 g syntetycznej taniny.

Pozostałe składniki: woda oczyszczona, 85% glicerol, tri[alkil{C16-C18}poli-(oksyetylen)-4]anu (Hostaphat KW 340 N), lecytyna, koloidalny roztwór dwutlenku krzemu, alkohol izopropylowy, 4-hydroksy metylu, para-hydroksy metylu (E 218), karagenanu.

OSTRZEŻENIA:

Nie stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na taninę syntetyczną, parahydroksyy i ich estry (parabeny: E 214-E 219), soję, orzeszki ziemne lub na pozostałe składniki wyrobu.

Nie stosować do oczu oraz na owłosioną skórę głowy.

Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Zużyć w ciągu 6 miesięcy od pierwszego otwarcia oowania.

Nie stosować po upływie terminu ważności.

Niezbyt często (>1/1 000 do <1/100) mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości skórnej (wyprysk kontaktowy), łagodne podrażnienia skóry (pokrzywka, zaczerwienienie, swędzenie).

Wyrób medyczny zawiera 4-hydroksy metylu i jego stosowanie może powodować pokrzywkę. Możliwe są także opóźnione reakcje nadwrażliwości (wyprysk kontaktowy). Rzadko mogą wystąpić natychmiastowe reakcje nadwrażliwości w postaci pokrzywki czy skurczu oskrzeli.

W pojedynczych przypadkach odnotowano reakcje nadwrażliwości na syntetyczną taninę.

Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne na lecytynę (pochodzenia sojowego).

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wyżej wymienionych ubocznych objawów niepożądanych należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

Jeśli zaobserwują Państwo jakiekolwiek poważne uboczne objawy niepożądane lub uboczne objawy niepożądane, które nie zostały opisane w niniejszej instrukcji, należy poinformować o tym lekarza lub farmaceutę.

Wyrób medyczny może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

7790

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.