Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

Bepanthen Sensiderm krem 50 g

PRODUKT DOSTĘPNY
  • Wyrób medyczny inny

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Bepanthen Sensiderm Krem, krem łagodzący świąd jest formulacją niezawierającą kortyzonu. Jednocześnie łagodzi świąd i powoduje regenerację bariery skórnej, co sprzyja zdrowieniu skóry i zmniejsza chęć drapania się.

POJEMNOŚĆ:  30 g

DZIAŁANIE:

Suchość skóry, atopowe zapalenie skóry, wyprysk, alergiczne reakcje skórne i inne podrażnienia mogą wywoływać zaczerwienienie, obrzęk i świąd skóry. Intensywne swędzenie, które może wystąpić, powoduje chęć drapania się. To z kolei może powodować jeszcze większe uszkodzenie skóry. Bepanthen Sensiderm Krem to biały krem niezawierający kortyzonu, który dzięki zawartym w nim składnikom jednocześnie łagodzi świąd i powoduje regenerację bariery skórnej, co sprzyja zdrowieniu skóry i zmniejsza chęć drapania się.

Bepanthen Sensiderm Krem wzmacnia barierę skórną dzięki zastosowaniu technologii lipidów lamelarnych. Zawiera lipidy o lamelarnej (blaszkowatej) strukturze, podobnej do struktury własnych lipidów skóry, takich jak ceramidy. Lamelarnie zorientowane lipidy mogą być wbudowywane w uszkodzoną barierę lipidową warstwy rogowej i łączyć się z nią, w ten sposób ją odbudowując. W pełni nienaruszona bariera ochronna ma istotne znaczenie, ponieważ jej uszkodzenie powoduje świąd. Długotrwałe nawilżenie sprzyja zdrowieniu skóry, przez co zmniejsza się świąd i podrażnienie. Bepanthen Sensiderm Krem zawiera również fizjologiczne humektanty, takie jak gliceryna, które wiążą wodę w skórze, tak jak to ma miejsce w warunkach fizjologicznych. Działanie to jest wspomagane przez pantenol, który nawilża skórę, dzięki czemu zapewnia optymalne warunki do naturalnego procesu jej regeneracji.

W przeciwieństwie do zwykłych kremów, Bepanthen Sensiderm Krem nie zawiera takich emulgatorów, które mogłyby uszkadzać delikatną strukturę lipidów lamelarnych skóry.

Bepanthen Sensiderm Krem łagodzi swędzenie, oddziaływując na skórę na trzy sposoby:

poprzez dostarczanie lipidów (np. ceramidów) w postaci jak najbardziej zbliżonej do występującej w zdrowej skórze (lamele), dzięki technologii lipidów lamelarnych

poprzez dostarczanie fizjologicznych substancji nawilżających zwiększających zawartość wody w skórze

poprzez dostarczanie naturalnych lipidów o właściwościach pielęgnacyjnych

Pozwala to na przywrócenie bariery skórnej, co prowadzi do złagodzenia świądu.

WSKAZANIA:

Bepanthen Sensiderm Krem stosuje się w celu zmniejszenia świądu i zaczerwienienia w następujących przypadkach podrażnienia skóry:

suchość skóry,

atopowe zapalenie skóry,

wyprysk,

reakcje alergiczne.

Krem jest przeznaczony do łagodzenia świądu i zaczerwienienia spowodowanych przez podrażnienia niezranionej skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Takie podrażnienia występują w przebiegu takich stanów jak suchość skóry, atopowe zapalenie skóry, wyprysk, reakcje alergiczne.

Bepanthen Sensiderm Krem można stosować zawsze kiedy jest potrzebny.

DAWKOWANIE:

Bepanthen Sensiderm Krem można bezpiecznie stosować u niemowląt, jednak w przypadku konieczności jego długotrwałego stosowania lub nakładania na duże powierzchnie zaleca się konsultację z lekarzem. W przypadku jakiejkolwiek reakcji skórnej na produkt należy go odstawić i w razie potrzeby zasięgnąć porady lekarza. W razie wystąpienia pierwszych objawów zakażenia, należy zasięgnąć porady lekarza.

SKŁAD:

Woda, Triglicerydy Kwasu Kaprylowego I Kaprynowego, Gliceryna, Glikol Pentylenowy, Oliwa Z Oliwek, Pantenol, Alkohol Cetearylowy, Masło Shea, Cytrynian Stearynianu Glicerylu, Olejek Z Nasion Limnanthes Alba, Glikol Butylenowy, Uwodorniona Lecytyna, Ceramid 3, Sól Sodowa PCA, Skwalen, Glicyryzynian Stearylu, Karbomer, Karbomer Sodowy, Guma Ksantanowa, Kwas Hydroksyfenylopropamidobenzoesowy.

OSTRZEŻENIA:

Nie stosować w przypadku stwierdzonych uczuleń na jakikolwiek ze składników. Gdy rozwinie się reakcja alergiczna, należy zaprzestać stosowania produktu.

Nie stosować na zranioną skórę.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

 

21059
4 Przedmioty

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.