Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

URGO, Szybkie gojenie ran, opatrunek z kompresem hydrokoloidowym, 8 szt.

Obecnie brak na stanie
  • Wyrób medyczny inny
16,25 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

URGO Szybkie Gojenie Ran to samoprzylepne opatrunki, składające się z przezroczystego podłoża oraz kompresu hydrokoloidowego.

Transparentne podłoże opatrunku jest nieprzepuszczalne dla wody, ergonomiczne, wyjątkowo cienkie, chroni przed uciskiem i otarciami.

Opatrunek zapewnia dyskretną ochronę i dopasowuje się do miejsca rany

Hydrokoloidowy kompres – zabezpiecza, tworzy środowisko korzystne dla szybkiego gojenia, a także umożliwia bezbolesne usuwanie opatrunku.

Wodoodporny.

POJEMNOŚĆ: 8 sztuk

WSKAZANIA:

Opatrunek jest przeznaczony do stosowania na rany powierzchniowe (skaleczenia, zadrapania) po ustaniu krwawienia. Opatrunek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat (młodsze dzieci mogą stosować opatrunek pod nadzorem rodziców lub osób dorosłych).

SPOSÓB UŻYCIA:

1.           Oczyścić i zdezynfekować ranę roztworem antyseptycznym, który nie zawiera alkoholu. Zatamować możliwe krwawienie i osuszyć ranę za pomocą sterylnego gazika.

2.           Otworzyć saszetkę i wyjąć opatrunek. Opatrunek ogrzać w dłoniach, aby ułatwić jego formowanie

3.           Zdjąć pierwszą osłonę ochronną, unikając dotykania palcami środkowej części plastra i umieścić opatrunek hydrokoloidowy centralnie na ranie. Rana musi być całkowicie przykryta kompresem hydrokoloidowym (część środkowa).

4.           Zdjąć drugą osłonę, jednocześnie wygładzając i przyciskając krawędzie opatrunku, aby poprawić przyleganie.

OOWANIE:

5 opatrunków 20 x 74 mm i 3 opatrunki 40 x 72 mm.

OSTRZEŻENIA:

Nie rozciągać opatrunku podczas nakładania, nie przecinać. Opatrunek do jednorazowego użytku: nie zmieniać położenia już nałożonego opatrunku, nie używać ponownie tego samego opatrunku (ryzyko zakażenia). W razie pozostania kleistych pozostałości hydrokoloidu na skórze zalecane jest namoczenie w wodzie. Nie stosować opatrunki ani nie usuwać już zastosowanego opatrunku i zasięgnąć porady lekarza: - jeżeli stan rany pogarsza się lub jeśli nie ma poprawy po 6 dniach stosowania, - w obecności objawów zakażenia (zaczerwienienie, ból, uczucie gorąca, obrzęk wokół rany, ropa itp.), - w razie jakichkolwiek wątpliwości lub dyskomfortu. Pacjenci z cukrzycą powinni stosować opatrunki hydrokoloidowe wyłącznie pod kontrolą lekarza lub pielęgniarki. W przypadku jakichkolwiek ran zlokalizowanych na twarzy należy zasięgnąć porady lekarza ze względów estetycznych. Nie używać opatrunków dłużej niż przez kolejne 30 dni.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

23873

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.