Najbliższa wysyłka

Gynauxil, globulki dopochwowe, 10 szt. (data ważności 30.07.2024)

PRODUKT DOSTĘPNY
  • Wyrób medyczny leczniczy

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Gynauxil globulki dopochwowe to wyrób medyczny w postaci zesonej emulsji olejowo-wodnej, zawierający składniki sprzyjające adhezji do błony śluzowej pochwy. 

POJEMNOŚĆ: 10 globulek 

DZIAŁANIE: 

Właściwości mukoadhezyjne globulek Gynauxil sprzyjają budowie bariery na baonie śluzowej pochwy, która pomaga w zachowaniu prawidłowego sianu dróg rodnych i okolic intymnych: odpowiedniego nawilżenia i odżywienia nabłonka, pobudza także rozwój naturalnej flory bakteryjnej. Globulki umieszczone są w oddzielnych gniazdach blistra oddzielonych perforacją. 

Po założeniu do pochwy i stopieniu w temperaturze ciała globulka Gynauxil ulega przekształceniu w mykoadhezyjną emulsję więżącą się z błoną śluzową. Kwas hialuronowy posiada właściwości regenerujące nabłonek, utrzymujące wilgoć, pobudzające procesy naprawy i odnowy tkanek. Ekstrakt drożdżowy to źródło witamin z grupy B oraz aminokwasów i nukleotydów, wraz z elektrolitem wodnej fazy emulsji sprzyja selektywnemu namnażaniu pałeczek rodzaju Lactobacillus. 

WSKAZANIA: 

Przywracanie lub utrzymywanie właściwego pH co stwarza warunki do hamowania infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Łagodzenie objawów związanych z odczuciem suchości w pochwie, w tym wywołanej niedoborem estrogenów. Wzmacnianie naturalnej flory bakteryjne] pochwy np. po antybiotykoterapii, porodzie, menstruacji w okresie zaburzonej gospodarki hormonalnej, w przypadku stwierdzonej niskiej liczby bakterii kwasu mlekowego w badaniu biologii pochwy. Przeciwdziałanie stanom atrofii (zaniku) błony śluzowej pochwy. 

DAWKOWANIE: 

Globulkę należy umieścić głęboko w pochwie. 

Kobiety miesiączkujące/ w okresie rozrodczym: zakładać dzień po dniu po 1 globulce przez pięć kolejnych dni, począwszy od 1-go dnia po zakończeniu menstruacji. Kontynuować w ten sposób stosowanie przez 2 do 3 następujących po sobie cyklach menstruacyjnych lub do czasu uzyskania poprawy. Lekarz może zalecić odmienny sposób użycia, do którego należy się dostosować, 

Kobiety w okresie menopauzy i po menopauzie: zakładać dzień po dniu po 1 globulce przez 10 kolejnych dni lub według wskazań lekarza. Zrobić około 2-tygodniową przerwę, po której można wznowić stosowanie. Ą Jeśli pojawi się miesiączka, stosowanie należy przerwać i wznowić po zakończeniu menstruacji. 

Globulki najlepiej zakładać na noc. 

Jeżeli globulki przechowywane były w temperaturze powyżej 30 ° C, co spowodowało ich zmięknięcie, należy włożyć je do lodówki na ok. 5-10 minut w celu zesenia, co umożliwi prawidłowe wydobycie i z gniazda i aplikację w pochwie. 

SKŁAD: 

glukoza, ekstrakt drożdżowy, hialuronian sodu, kwas mlekowy, octan sodu, ek sodu, ek potasu, /siarczan manganu, podłoże tłuszczowe: trójglicerydy kwasów tłuszczowych, woda, monooleinian polioksyetylenosorbitolu, etoksylowany alkohol cetostearylowy, monogliceryd kwasu rycynolowego. 

Gynauxil zawiera kwas hialuronowy w postaci częściowo uwodnionego hialuronianu oraz składniki odżywcze pobudzające rozwój pałeczek zwanych Lactobacillus vaginalis, stanowiących główny komponent prawidłowej biocenozy pochwy. 

OSTRZEŻENIA: 

Nie stosować w trakcie menstruacji. 

Po założeniu globulki nie podejmować współżycia płciowego. 

Nie stosować globulek Gynauxil w leczeniu zakażeń narządów rodnych i stanów zapalnych. 

Nie stosować produktu łącznie z innymi preparatami podawanymi dopochwowo. 

Nie wykonywano badań zgodności produktu z materiałami antykoncepcji mechanicznej, takimi jak krążki, diafragmy czy wkładki domaciczne (lateks, poli), dlatego nie zaleca się stosowania globulek Gynauxil równocześnie z tymi środkami. 

Kobiety w ciąży i matki karmiące mogą stosować produkt wyłącznie po konsultacji z lekarzem ginekologiem. 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

23227
6 Przedmioty

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.