Najbliższa wysyłka

Multi Test, Test do wykrywania narkotyków w moczu

PRODUKT DOSTĘPNY
  • Wyrób medyczny inny
23,89 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda dostawy:

MultiTEST Narkotykowy z moczu

wyrób medyczny do samokontroli

jednorazowy domowy test zanurzeniowy do jednoczesnego wykrywania w moczu amfetaminy, kokainy, morfiny, heroiny, marihuany i haszyszu

test wieloparametrowy, składa się z 4 pasków testowych umieszczonych w jednej plastikowej obudowie, każdy pasek odpowiada za wykrycie innego narkotyku w moczu

POJEMNOŚĆ:  1 szt

DZIAŁANIE:

MultiTEST narkotykowy z moczu składa się z 4 pasków testowych umieszczonych w jednej plastikowej obudowie. Każdy z tych pasków jest niezależnie działającym testem, w który narkotyk lub jego metabolit zawarty w badanym moczu wchodzi w odpowiednie reakcje immunologiczne z substancjami aktywnymi (barwny koniugat narkotyku lub jego metabolitu i koniugat przeciwciała skierowanego przeciwko narkotykowi lub jego metabolitowi ze złotem koloidalnym), które zostały naniesione na membranę w procesie produkcji testu.

W przypadku, gdy dany narkotyk lub jego metabolit jest obecny w badanym moczu, na pasku testowym pojawia się tylko jeden barwny prążek. W przypadku, gdy dany narkotyk lub jego metabolit nie występuje w badanym moczu, na pasku testowym pojawiają się dwa barwne prążki.

DAWKOWANIE:

Przed wykonaniem badania:

Oznaczenie powinno być wykonane z próbki świeżego moczu zebranego do czystego i suchego pojemnika.

Mocz może być pobrany o dowolnej porze dnia.

Jeśli jednak badania nie można wykonać tuż po pobraniu moczu, wówczas badany mocz można przechować do 48 godzin w

 chłodziarce (temperatura 2 - 8°C). Przed wykonaniem badania pojemnik z moczem wystawić z chłodziarki i pozostawić na pół godziny w temperaturze pokojowej.

Jeśli test był przechowywany w temperaturze 2 - 8°C, to na pół godziny przed wykonaniem badania należy wyjąć go z chłodziarki i doprowadzić jego temperaturę do temperatury pokojowej.

Podczas zanurzania testu w moczu należy zwrócić uwagę, aby: nie dotykać moczu plastikową obudową - testu nie wolno zanurzać w moczu za głęboko, tzn. nie wolno

zanurzać powyżej dolnej krawędzi plastikowej obudowy, test był zanurzony w moczu na tyle długo (zwykle wystarcza 15 sekund), aby pojawiły się prążki kontrolne w okienkach wynikowych, badany mocz nie dostał się bezpośrednio do okienek wynikowych testu.

Wykonanie badania:

Tuż przed wykonaniem badania otworzyć foliową kopertkę przez jej rozdarcie. Wyjąć test chwytając za jego górną część. Zwrócić uwagę, aby nie dotykać palcami okienek wynikowych testu. W kopertce znajduje się również środek pochłaniający wilgoć, który należy wyrzucić do domowych śmieci.

Zdjąć plastikową osłonę z panelu pasków testowych. Zanurzyć w badanym moczu wystające z obudowy paski testowe tak, aby nie dotknąć powierzchni moczu dolną krawędzią plastikowej obudowy testu.

Panel pasków testowych należy zanurzyć w moczu i trzymać w nim ok. 15 sekund, do momentu pojawienia się prążków kontrolnych C w  okienkach wynikowych dla poszczególnych pasków testowych.

Gdy pojawią się prążki kontrolne, wyjąć panel testowy z moczu i umieścić test na poziomej powierzchni.

Wynik odczytywać niezależnie dla każdego narkotyku po 5 minutach od momentu zanurzenia panela pasków testowych w moczu.

Nie brać pod uwagę wyników otrzymanych po czasie dłuższym niż 8 minut.

Po upływie 8 minut intensywność barwy prążków może ulec zmianie lub może pojawić się nowy prążek.

Interpretacja wyników testu:

Wynik dodatni: Pojawia się tylko jeden barwny prążek: w strefie kontrolnej C. Brak barwnego prążka w strefie testowej T. W badanym moczu stwierdza się obecność narkotyku  lub jego metabolitu.

Wynik ujemny: Pojawiają się dwa barwne prążki: w strefie testowej T i kontrolnej C. Intensywność barwy prążka testowego może być słabsza lub mocniejsza niż prążka kontrolnego. Jednak, jeśli pojawi się jakikolwiek ślad prążka testowego, to wynik testu należy interpretować jako ujemny. W badanym moczu nie stwierdza się obecności narkotyku lub jego metabolitu.

Wynik nieważny: Pojawia się tylko prążek testowy T lub nie pojawia się żaden prążek. Badanie należy powtórzyć używając nowego testu.

SKŁAD:

Opakowanie MultiTEST narkotykowy z moczu zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania jednego badania:

1 foliową szczelnie zamkniętą kopertkę, w której znajduje się: 1 test i 1 środek pochłaniający wilgoć

1 instrukcję używania wyrobu

OSTRZEŻENIA:

Test służy wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Opakowanie z testem należy przechowywać w temperaturze 2 - 30°C. Nie zamrażać.

Nie używać testu po dacie ważności umieszczonej na opakowaniu.

Nie używać testu w przypadku, gdy kopertka foliowa jest uszkodzona, ponieważ wilgoć z powietrza mogła uszkodzić test.

Test jest przeznaczony tylko do jednokrotnego użycia.

Zużyty test usuwać jak każdy inny odpad domowy.

Test przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Nie należy podejmować żadnych decyzji o charakterze medycznym bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

 

Szczegóły Produktu

7079
30 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Wyrób medyczny inny

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Witaj w Drogerii Puls

Witaj w Drogerii Puls

Witaj w Drogerii Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.