Najbliższa wysyłka

Xenna balance, 20 saszetek

Ostatnie sztuki w magazynie
  • Wyrób medyczny inny

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Proszek do sporządzania roztworu doustnego Xenna balance to wyrób medyczny przeznaczony do leczenia przewlekłych zaparć. Preparat jest dostępny w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego o smaku cytrusowym i owany w saszetkach.

POJEMNOŚĆ:  

20 saszetek

DZIAŁANIE:

Xenna balance działa miejscowo w obrębie jelita grubego i nie jest wchłaniana do organizmu. Substancję aktywną preparatu charakteryzuje wyjątkowa zdolność wiązania wody, dzięki czemu korzystnie wpływa ona na konsystencję stolca. Przywrócenie prawidłowego stopnia nawodnienia mas kałowych pobudza naturalne ruchy jelit oraz poprawia ich produktywność. W rezultacie przywrócony zostaje komfort oraz regularność wypróżnień.

Xenna balance rozpuszczona w wodzie tworzy roztwór izoosmotyczny, co oznacza, że ryzyko odwodnienia jest minimalne. Elektrolity zawarte w preparacie pomagają utrzymać prawidłowy poziom sodu i potasu podczas leczenia zaparcia. Działanie Xenny balance nie zależy od składu i liczebności flory jelitowej oraz nie wpływa na jej stan. Substancja aktywna Xenny balance – makrogol nie fermentuje w jelicie i nie powoduje wzdęć.

Wyniki badań klinicznych dotyczących substancji aktywnej preparatu, makrogolu 3350, wskazują na jego wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo, nawet podczas długotrwałego przyjmowania. U pacjentów leczonych makrogolem 3350 obserwowano istotną poprawę w zakresie częstotliwości oraz komfortu wypróżnień. Substancja ta pozwala na uzyskanie równie satysfakcjonujących rezultatów terapeutycznych u młodzieży, dorosłych oraz u osób w podeszłym wieku.

Dodatek elektrolitów w preparacie Xenna balance przeciwdziała utracie wody oraz ważnych makroelementów, do której może dojść podczas przewlekłego przyjmowania środków przeciwzaparciowych.

WSKAZANIA:

Xenna balance jest wskazana do leczenia przewlekłych zaparć u osób powyżej 12. roku życia.

DAWKOWANIE:

Zawartość saszetki Xenny balance należy wsypać do szklanki z 125 ml wody (pół szklanki). Całość należy dobrze wymieszać, aby proszek całkowicie się rozpuścił, a następnie wypić. Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, przyjmowanie preparatu należy rozpocząć od 1 saszetki dziennie, przyjmowanej rano.

Nie należy przekraczać dawkowania 3 razy dziennie, każdorazowo przyjmując jedną dawkę. W większości przypadków prawidłowa perystyka jelit i częstotliwość wypróżnień powracają w ciągu 24–48 godzin.

SKŁAD:

W skład jednej saszetki Xenny balance wchodzi substancja osmotycznie czynna: makrogol 3350 w dawce 13,125 g oraz kompleks niezbędnych elektrolitów.

OSTRZEŻENIA:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Leku Xenna balance nie należy stosować w przypadku:

niedrożności jelit,

wystąpienia ciężkiej postaci nieswoistego zapalenia jelit,

nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

 

17682
2 Przedmioty

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.