Najbliższa wysyłka

Reumo Terapia żel Nes Pharma, żel z mentolem, 75 g

Ostatnie sztuki w magazynie
  • Wyrób medyczny leczniczy

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Reumo Terapia Żel Nes Pharma®

wyrób medyczny

żel z mentolem stosowany w przewlekłym bólu stawów i mięśni.

tuba 75 g

POJEMNOŚĆ:  75g

DZIAŁANIE:

Działanie wyrobu medycznego Reumo Terapia żel Nes Pharma żel z mentolem jest oparte na jego unikatowych właściwościach fizykalnych. Główny efekt działania osiągany jest poprzez optymalne przenoszenie sił i momentów skręcających podczas masażu.

WSKAZANIA:

Reumo Terapia żel Nes Pharma żel z mentolem przeznaczony jest do leczenia i łagodzenia bólów stawów i mięśni: reumatycznych, na tle zwyrodnieniowym, po endoprotezowaniu dużych stawów, po nadmiernym wysiłku, z przetrenowania oraz w rehabilitacji pourazowej.

DAWKOWANIE:

Wcierać żel kilka razy dziennie. Żel wmasowywać do pierwszych oznak wchłaniania się. Korzystnie jest wykonywać zabieg na przemian ruchami kolistymi i posuwistozwrotnymi. Po ustąpieniu objawów stosować jeszcze przez kilka dni.

SKŁAD:

Aqua, Alcohol Denat. 40% vol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Menthol, Acrylates/C10-30, Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Parfum, Cl 42090, Linalool, Citral, Eugenol, Cinnamal, d-Limonene.

OSTRZEŻENIA:

Nie stosować na rany z przerwaniem ciągłości skóry. W przypadku utrzymujących się dłużej dolegliwości i braku poprawy, bądź nasilenia się objawów należy zasięgnąć porady lekarza.

Wyrób medyczny należy używać i składować we wskazanej temperaturze i normalnej wilgotności otoczenia, względnie w warunkach zbliżonych do podanego stanu.

Podczas używania wyrobu nie jest konieczne aplikowanie żadnych specyficznych środków ochrony osobistej.

Wyrób medyczny składować i transportować w zakresie temperatur od +5 °C do +25 °C.

Przed użyciem wyrobu medycznego umyć ręce ciepłą wodą i mydłem.

Wyrób medyczny jest dobrze tolerowany

 Wyrób medyczny nakładać na suchą skórę.

Wyrób medyczny wycisnąć z tuby na suchą dłoń tak, żeby nie doszło do powrotnego zassania żelu do tuby. Powrotne zassanie żelu może spowodować skażenie zawartości tuby i taki środek należy wyrzucić.

Wyrób medyczny stosować w celu potęgowania działania siły ucisku i ruchów kolistych wykonywanych podczas masażu, co pomaga w zapewnieniu skuteczności przewidzianego działania produktu.

Nie zaleca się używania wyrobu przez użytkowników ze znanym uczuleniem na niektóre jego składniki.

Zachować szczególną ostrożność przy posługiwaniu się tubą wyrobu medycznego zwłaszcza z uwagi na ostre krawędzie zgrzewu tuby.

 Zapobiec upadkowi zamknięcia tuby wyrobu medycznego. Z upadkiem wiąże się niebezpieczeństwo wycieku żelu na posadzkę i stwarza niebezpieczeństwo poślizgnięcia oraz zanieczyszczenia zakrętki jak też możliwości kontuzji stopy w wyniku nadepnięcia na zamkniecie.

Nie używać wyrobu medycznego w razie upływu okresu jego przydatności.

Należy używać wyrobu medycznego tylko zgodnie z przeznaczeniem.

Należy unikać kontaktu z oczami oraz błonami śluzowymi. W przypadku przedostania się preparatu do śluzówek przemyć je obficie czystą, letnią wodą.

Nie spożywać wyrobu medycznego.

Nie stosować wyrobu medycznego jako: substytutu żelu w lubrykacyjnego, do czyszczenia aparatów słuchowych, jako preparatu do pielęgnacji zębów, jako środka myjącego, do układaniu fryzur, do dezynfekcji, do leczenia trądziku albo opatrywania ukłuć owadów, do czyszczenia soczewek kontaktowych i okularów.

 W razie naruszenia szczelności tuby należy wyrzucić taki produkt z powodu możliwego zanieczyszczenia zawartości.

 W razie zabrudzenia śluzówek wyrobem medycznym miejsce podrażnione należy przepłukać letnią wodą a w razie utrzymujących się dolegliwości, zwrócić sic o pomoc lekarską.

 W razie skaleczenia się o oowanie wyrobu medycznego ranę opatrzyć odpowiednim środkiem dezynfekcyjnym i założyć opatrunek w sposób zgodny z przyjętymi zasadami medycznymi, względnie zwrócić się fachową pomoc medyczną.

Przed zastosowaniem wyrobu medycznego należy zapoznać się z instrukcją stosowania.

Nie stosować na uszkodzoną skórę. Chronić przed dziećmi.

Tryb postępowania przy powstaniu sytuacji nadzwyczajnych.

W razie naruszenia szczelności tuby wyrobu medycznego należy wyrzucić taki wyrób medyczny z powodu możliwego zanieczyszczenia albo ewentualnego skażenia.

Producent oświadcza, że wyrób medyczny nie zawiera pochodnej krwi ludzkiej.

Nie należy używać produktu po upływie terminu ważności podanego na zgrzewie tuby.

Przechowywać i przewozić w temperaturze: od +5 °C do +25 °C.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

14102
1 Przedmiot

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.