Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

OCTENISEPT Prep.d/dezynf.250 ml

PRODUKT DOSTĘPNY
  • Preparat dezynfekcyjny

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Octenisept to produkt leczniczy o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym do stosowania jako środek odkażający skórę (w tym po zabiegach), błony śluzowe i jamę ustną, a także w leczeniu wspomagającym stanów zapalnych w obrębie narządów rodnych.

POJEMNOŚĆ:

250ml

DZIAŁANIE:

Octenisept zawiera substancje czynne, które działają przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. Lek ten działa niszcząco na bakterie, grzyby, drożdżaki, pierwotniaki (Trichomonas), wirusy (Herpes simplex, inaktywuje HBV i HIV).

Oktenidyna działa na powierzchni skóry i rany, z kolei fenoksyetanol uzupełnia zakres działania oktenidyny, działając w głębszych warstwach skóry i błon śluzowych.

WSKAZANIA:

- leczenie wspomagające i odkażanie małych ran powierzchownych,

- dezynfekcja skóry przed zabiegami chirurgicznymi,

- wspomagająco w postępowaniu antyseptycznym w obrębie powierzchni zamkniętych powłok skórnych po zabiegach – np. szwów pozabiegowych,

- wielokrotne i krótkotrwałe leczenie antyseptycznego w obrębie błon śluzowych i sąsiadujących tkanek przed i po procedurach diagnostycznych w obrębie -narządów płciowych i odbytu, w tym pochwy, sromu i żołędzi prącia, a także przed cewnikowaniem pęcherza moczowego,

- do pielęgnacji kikuta pępowinowego,

- dezynfekcja jamy ustnej (np. afty, podrażnienia spowodowane noszeniem aparatu ortodontycznego lub protezy dentystycznej),

- wspomagające leczenie antyseptyczne grzybicy międzypalcowej,

- stany zapalne pochwy, a także w obrębie żołędzi prącia mężczyzny.

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek zaleca się stosować w postaci nie rozcieńczonej. Lek do stosowania na skórę.

Zaleca się stosować lek minimum raz na dobę na leczony obszar poprzez spryskanie, przetarcie jałowym gazikiem lub stosowanie przymoczka.

Dezynfekcja skóry i błony śluzowej: partie skóry i błon śluzowych, które mają być poddane zabiegowi muszą być dokładnie zwilżone jałowym gazikiem nasączonym produktem leczniczym lub zwilżone poprzez rozpylenie leku bezpośrednio na dostępne partie skóry i błon śluzowych. Należy przestrzegać wymaganego czasu oddziaływania - minimum 1 minuta, wskazane przedłużenie czasu do 5 minut. Należy zwrócić uwagę na równomierne zwilżenie całej powierzchni. Pozostawić na co najmniej 1 minutę. Wspomagająco w leczeniu grzybic skóry, między palcami stóp produkt leczniczy rozpylać na chore powierzchnie rano i wieczorem przez okres 14 dni.

Antyseptyka powierzchownych ran: ranę należy spryskać lub przetrzeć jałowym gazikiem nasączonym lekiem. Leku należy używać zawsze przy każdej zmianie opatrunku. W ranach z wysiękiem należy użyć leku w postaci przymoczka, zapewniając kontakt z raną oraz jej nawilżenie przez minimum 1 minutę, wskazane przedłużenie czasu do 5 minut.

Pielęgnacja szwów pooperacyjnych: ranę należy spryskać lub przetrzeć jałowym gazikiem nasączonym lekiem. Leku należy używać zawsze przy każdej zmianie opatrunku. Lek działa odkażająco i znieczulająco. Odkażenie otoczenia rany należy przeprowadzać za pomocą jałowych gazików nasączonych nie rozcieńczonym lekiem octenisept, promieniście od środka na zewnątrz rany. Antyseptyka błony śluzowej pochwy Lekiem należy zwilżyć powierzchnie błony śluzowej pochwy zapewniając kontakt leku z błoną śluzową przez minimum 1 minutę. W licznych badaniach klinicznych wykazano, że lek skutecznie działa bakteriobójczo na różne bakterie m.in. Gram dodatnie i Gram ujemne.

Antyseptyka żołędzi prącia mężczyzny: lekiem należy zwilżyć powierzchnie błony śluzowej żołędzi prącia zapewniając kontakt leku z błoną śluzową przez minimum 1 minutę. Dezynfekcja jamy ustnej Jamę ustną należy płukać intensywnie ilością 20 ml leku przez 20 sekund.

Pielęgnacja kikuta pępowinowego: do pielęgnacji kikuta pępowinowego należy używać gazika nasączonego lekiem. Po 1 minucie należy osuszyć kikut oraz skórę wokół. Należy utrzymywać kikut pępowinowy dziecka w czystości i suchości.

Nie stosować do płukania jamy brzusznej.

SKŁAD:

Substancjami czynnymi są: oktenidyny diowodorek (Octenidinum dihydroidum), fenoksyetanol (Phenoxyethanolum).

100 g płynu zawiera 0,1 g oktenidyny diowodorku i 2 g fenoksyetanolu.

Substancje pomocnicze: kokamidopropylobetaina - roztwór 30% lub 38% (octan dimetyloamoniowy kwasu amidopropylokokosowego, sodu ek, woda), sodu D-glukonian, glicerol 85%, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

OSTRZEŻENIA:

Octenisept może wchodzić w interakcje z:

- antyseptykami na bazie PVP-u (+powidon) - fioletowe/brązowe przebarwienia skóry,

- anionowymi środkami myjącymi, detergentami - ryzyko tworzenia się trudno rozpuszczalnych pozostałości.

WAŻNE INFORMACJE:

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Należy zachować ostrożność stosując lek u noworodków, szczególnie wcześniaków. Leku nie stosować do oczu, do wnętrza ucha, nie połykać roztworu! Leku nie należy stosować w postaci wstrzyknięć lub wprowadzać do tkanki pod ciśnieniem. Stosując ten lek należy również pamiętać o odpowiednik odpływie płynu z jam rany (np. drenaż, odsysacz). Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek Octenisept jest przeznaczony do stosowania u dzieci w każdym wieku.

Przechowywać w temperaturze 15-25 st. Celsjusza. 


Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

7157
5 Przedmioty

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.