Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

IRIGASIN, Zestaw uzupełniejący do płukania nosa i zatok, 30 saszetek

Obecnie brak na stanie
  • Wyrób medyczny inny
16,35 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Irigasin to wyrób medyczny stosowany w celu przygotowania izotonicznego lub hipertonicznego roztworu do płukania nosa i zatok. Zestaw uzupełniający Irigasin składa się z 30 saszetek z proszkiem do sporządzenia wybranego roztworu. Działanie preparatu Irigasin polega na oczyszczaniu jamy nosa z zalegającej wydzieliny, bakterii, wirusów i alergenów. Ponadto Irigasin pielęgnuje nos i zatoki w przypadku zapalenia zatok przynosowych, infekcyjnego lub alergicznego nieżytu nosa, przy okazji zabiegów chirurgicznych, czy profilaktycznie dla utrzymania właściwej higieny nosa i zatok. Preparat jest dedykowany dzieciom, które ukończyły 4 lata, młodzieży oraz dorosłym.

POJEMNOŚĆ:  30 saszetek

DZIAŁANIE:

Skuteczne działanie roztworu Irigasin jest możliwe dzięki odpowiedniemu stężeniu ku sodu w składzie preparatu. Z proszku do sporządzania substancji można przygotować zarówno roztwór izotoniczny, jak i hipertoniczny. Izotoniczny roztwór ku sodu oczyszcza jamy nosa z zalegającej wydzieliny, bakterii, wirusów i alergenów, a także pielęgnuje nos i zatoki. Dodatkową zaletą roztworu izotonicznego jest działanie nawilżające na śluzówkę nosa wysuszoną w wyniku długotrwałego stosowania leków do nosa lub w następstwie przebywania w klimatyzowanych lub nadmiernie ogrzewanych pomieszczeniach. Hipertoniczny roztwór ku sodu, poza działaniem oczyszczającym, ze względu na większe stężenie substancji czynnej, wykazuje właściwości osmotyczne, dzięki którym zmniejsza obrzęk śluzówki. Jest więc zalecany w przypadku obrzęku nosa towarzyszącego nieżytowi nosa w trakcie infekcji lub alergii (katar sienny), a także zapalenia zatok.

WSKAZANIA:

Wskazaniem do stosowania roztworu Irigasin jest potrzeba płukania i oczyszczania nosa oraz zatok przynosowych z zalegającej wydzieliny, bakterii, wirusów i alergenów oraz pielęgnacja nosa i zatok. Preparat Irigasin stosuje się w przypadku: • ostrego lub przewlekłego zapalenia zatok przynosowych, • nieżytu nosa w przebiegu infekcji lub alergii, • przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok, • po kontakcie z wysokim stężeniem pyłu w powietrzu, • profilaktycznie dla utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok. Preparat przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży i dzieci powyżej 4. roku życia.

DAWKOWANIE:

Zalecane dawkowanie u dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia: płukanie nosa i zatok w celach leczniczych powinno być wykonywane dwa razy dziennie, w celach profilaktycznych i oczyszczających – raz dziennie, chyba że lekarz zaleci inaczej. Dzieci mogą stosować wyrób jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Do płukania należy używać wyłącznie butelki dołączonej do klasycznego zestawu Irigasin. Do każdego płukania należy przygotować świeży roztwór. W czasie jednego płukania należy zużyć całą zawartość butelki – połowę roztworu wprowadzić do jednego otworu nosowego, drugą połowę do drugiego otworu. W celu przygotowania roztworu izotonicznego do butelki dołączonej do klasycznego zestawu Irigasin należy wsypać 1 saszetkę proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (240 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą. Dokładnie zakręcić butelkę, zakryć palcem otwór na nakrętce i wstrząsać do momentu całkowitego rozpuszczenia substancji. W celu przygotowania roztworu hipertonicznego do butelki dołączonej do klasycznego zestawu Irigasin należy wsypać 2 saszetki proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (240 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą. Dokładnie zakręcić butelkę, zakryć palcem otwór na nakrętce i wstrząsać do momentu całkowitego rozpuszczenia substancji.

SKŁAD:

Substancją czynną wyrobu medycznego Irigasin jest ek sodu. W skład zestawu uzupełniającego wchodzi 30 saszetek z proszkiem do przygotowania roztworu. Butelka z ergonomicznym aplikatorem znajduje się w zestawie klasycznym Irigasin.

OSTRZEŻENIA:

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Irigasin jest nadwrażliwość na ek sodu. Jeżeli pomimo stosowania roztworu objawy towarzyszące nieżytowi nosa lub zapaleniu zatok się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować preparatu Irigasin w przypadku: • całkowitej blokady nosa, uniemożliwiającej wydostanie się roztworu, • infekcji lub uczucia zatkania ucha. W przypadku przebytej operacji ucha przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Po zakończeniu irygacji może pojawić się nieznaczny wyciek pozostałości roztworu z nosa przy pochylaniu. Nie należy stosować preparatu Irigasin później niż na godzinę przed snem. Bezpośrednio po irygacji, przez godzinę nie należy się kłaść, żeby pozostałości roztworu nie dostały się do ucha. Dzieci mogą stosować wyrób samodzielnie jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Możliwość stosowania u dzieci poniżej 4. roku życia należy skonsultować z lekarzem. Irigasin może być stosowany przez kobiety w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią. Do płukania należy używać wyłącznie butelki dołączonej do oowania. Butelki można używać wielokrotnie. Po każdym użyciu butelkę należy dokładnie umyć i osuszyć. Nie myć w zmywarce lub przy użyciu drażniących detergentów. Należy pamiętać o zachowaniu higieny - jednej butelki powinna używać jedna osoba.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

 

20297

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.