Najbliższa wysyłka

Hydrovag globulki dopochwowe suchość pochwy 14 szt.

PRODUKT DOSTĘPNY
  • Wyrób medyczny leczniczy

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Globulki dopochwowe na infekcje intymne. 

POJEMNOŚĆ: 14 globulek 

DZIAŁANIE: 

HydroVag® warto jest stosować w następujących sytuacjach: 

W celu łagodzenia uczucia suchości i dyskomfortu (napięcia, świądu, pieczenia) w okolicach intymnych spowodowanego:o grupa hormonów mających decydujący wpływ na organizm kobiety. Z niedoborem estrogenów możesz mieć do czynienia: 

- niedoborem estrogenów, 

- zanikiem błony śluzowej pochwy (atrofia), 

- nasilonym stresem; 

W celu łagodzenia bólu w przypadku bolesnych stosunków (dyspareunia). 

W celu ułatwienia regeneracji nabłonka pochwy: 

- w okresie okołomenopauzalnym, kiedy dochodzi do zaniku błony śluzowej pochwy (atrofia); 

- w przypadku wystąpienia nieprawidłowych zmian w nabłonku pochwy (dystrofii) spowodowanych np. stosowaniem leków hormonalnych (między innymi agonistów gonadoliberynyGnRH, glikokortykosteroidów); 

- po radio- i chemioterapii; 

- po zabiegach ginekologicznych (np. po wziernikowaniu, po zabiegach elektrokoagulacji, krioablacji oraz po zabiegach chirurgicznych na przykład po nacięciu krocza); 

- po porodzie. 

W celu łagodzenia dyskomfortu związanego z obrzękiem, zaczerwienieniem, świądem okolic sromu oraz pojawieniem się nieprawidłowej wydzieliny. 

Wspomagająco, w celu utrzymania prawidłowej flory i pH pochwy, na przykład po kuracji antybiotykami. 

Po umieszczeniu w pochwie globulka HydroVag® ulega stopieniu* i wytwarza warstwę powlekającą błony śluzowe. W ten sposób HydroVag® stwarza środowisko sprzyjające przywracaniu prawidłowego stanu nabłonka pochwy. 

- Hialuronian sodu zabezpiecza i nawilża śluzówkę pochwy oraz wspomaga proces gojenia i odbudowy tkanek. 

- Kwas mlekowy pomaga utrzymać pH pochwy na prawidłowym poziomie pH ≤ 4,5, co zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji. 

- Glikogen pełni funkcję barierową oraz stanowi składnik odżywczy dla pałeczek kwasu mlekowego, które tworzą naturalną florę bakteryjną pochwy chroniącą przed infekcjami i pomagającą w utrzymaniu prawidłowego pH. 

WSKAZANIA: 

HydroVag® to wygodne w zastosowaniu globulki dopochwowe, które: 

- nawilżają śluzówkę ścian pochwy, 

- wspomagają procesy regeneracyjne, 

- pomagają utrzymać fizjologiczne pH, 

- chronią pochwę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. 

Regularne stosowanie globulek dopochwowych HydroVag® zapewnia prawidłowe funkcjonowanie nabłonka pochwy. Wielkość i kształt globulek zostały opracowane w oparciu o budowę anatomiczną kobiety, dzięki czemu ich stosowanie jest wygodne i komfortowe. Wykorzystanie globulek dopochwowych HydroVag® polecane jest zarówno do stosowania profilaktycznego jak i jako wsparcie w trakcie leczenia infekcji i stanów zapalnych. 

DAWKOWANIE: 

Kuracja podstawowa: 1 globulka dopochwowa na noc przez 7 kolejnych dni lub zgodnie z zaleceniem lekarza. 

Kuracja podtrzymująca: 1 globulka dopochwowa na noc co 2-3 dni do uzyskania trwałej poprawy lub zgodnie z zaleceniem lekarza. 

W przypadku uzupełnienia kuracji podstawowej kuracją podtrzymującą, łączny czas terapii może wynieść do 30 dni. Po tym czasie należy przerwać kurację na okres 7 dni. W przypadku pominięcia dawki należy przyjąć kolejną. Nie należy stosować dwóch dawek preparatu jednocześnie lub w krótkim odstępie czasu. 

Dla zabezpieczenia bielizny warto jest używać w tym okresie wkładki higieniczne, lub wybierać bawełnianą, naturalną bieliznę. 

Jak zaaplikowac globulkę?  

- Dokładnie umyć ręce. 

- Jeśli na skutek narażenia produktu na działanie wysokiej temperatury konsystencja globulki jest zbyt miękka, przed wyjęciem z folii należy umieścić ją na kilka minut w lodówce. 

- Oderwać jedno gniazdo z blistra, następnie rozchylić listki folii, powoli oddzielić je od siebie i ostrożne wydobyć globulkę. 

- Delikatnie umieścić globulkę głęboko w pochwie. W celu ułatwienia aplikacji globulkę można zwilżyć ciepłą przegotowaną wodą. 

SKŁAD: 

1 globulka zawiera: 10 mg hialuranu sodu, glikogen, kwas mlekowy oraz substancje pomocnicze. 

OSTRZEŻENIA: 

W przypadku ostrych infekcji pochwy zalecane jest stosowanie globulek pod nadzorem lekarza, ze względu na brak odpowiednich badań, w czasie ciąży i karmienia piersią preparat stosować po konsultacji z lekarzem, nie stosować równocześnie z innymi preparatami podawanymi dopochwowo, preparat stosowany z lekami miejscowo znieczulającymi, ze względu na zawartość w składzie hialuronianu sodu, może wydłużać okres znieczulenia, nie stosować w trakcie menstruacji, bezpośrednio po aplikacji globulki nie podejmować współżycia płciowego, nie stosować łącznie z prezerwatywami i wkładkami antykoncepcyjnymi wykonanymi z lateksu ze względu na obecność w składzie preparatu modyfikowanych tłuszczów. 

Jeśli po zastosowaniu preparatu pojawią się objawy niepożądane tj. nasilenie świądu, pieczenia, wysypka itp. należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem. 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

24100
5 Przedmioty

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.