Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

Dicopeg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek, 10g

PRODUKT DOSTĘPNY
  • Wyrób medyczny inny

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Sanprobi IBS, kapsułki, 20 szt.
31,91 zł

Dicopeg to Twój sprzymierzeniec w walce z zaparciami - proszek, który łatwo zmienisz w roztwór do picia, pomagający przy problemach z wypróżnianiem, zarówno tych sporadycznych, jak i tych bardziej uporczywych. W jednym oowaniu znajdziesz 14 saszetek, każda z 10g proszku.

Jak działa Dicopeg?

Dicopeg działa na zasadzie osmotycznego działania przeczyszczającego, co jest kluczowe dla jego skuteczności w łagodzeniu zaparć. Mechanizm ten polega na zwiększeniu ilości wody w jelitach, co ułatwia i przyspiesza proces wypróżnienia. Dzięki temu, stolec staje się miększy i łatwiejszy do wydalenia, co przynosi ulgę w przypadku zaparć.

Główny składnik Dicopeg, makrogol 3350, jest ceniony za swoje delikatne działanie. W przeciwieństwie do niektórych innych środków przeczyszczających, makrogol nie powoduje skurczów ani bólów brzucha, co czyni go komfortowym w stosowaniu, nawet przy dłuższym użyciu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mogą być wrażliwe na bardziej agresywne metody leczenia zaparć.

Co więcej, makrogol 3350 nie jest wchłaniany przez organizm, co oznacza, że działa wyłącznie w obrębie przewodu pokarmowego, nie wpływając na inne systemy czy organy. Nie ulega również fermentacji w jelitach, co zapobiega powstawaniu gazów i dyskomfortu, często towarzyszących innym metodą leczenia zaparć. Dzięki temu Dicopeg jest bezpieczny i łagodny dla błony śluzowej jelit, co czyni go odpowiednim wyborem nawet dla osób z wrażliwym układem pokarmowym.

Zalety stosowania Dicopeg

Dicopeg to doskonałe rozwiązanie dla osób, które regularnie zmagają się z problemem przewlekłych zaparć. Dzięki swojej unikalnej formule, ten wyrób medyczny pomaga w naturalny sposób regulować pracę jelit, co przekłada się na większy komfort i ulgę w codziennym życiu. Regularne stosowanie Dicopeg może przyczynić się do poprawy rytmu wypróżnień, zmniejszając uczucie dyskomfortu i ciężkości.

Co więcej, Dicopeg wyróżnia się prostotą stosowania, co jest dużym ułatwieniem szczególnie dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Aby przygotować roztwór, wystarczy rozpuścić zawartość jednej saszetki w szklance wody. Taki roztwór jest gotowy do spożycia i może być wypity w dowolnym momencie, najlepiej jednak stosować go zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Dzięki temu, że Dicopeg jest w formie łatwo rozpuszczalnego proszku, jego stosowanie nie wymaga specjalnych przygotowań ani dodatkowego sprzętu, co czyni go wygodnym rozwiązaniem w każdych warunkach.

Dawkowanie i przechowywanie

Zalecane dawkowanie Dicopeg to rozpuszczenie zawartości jednej saszetki w 125 ml wody. Można również przygotować większą ilość roztworu na cały dzień, przechowując go w lodówce do 24 godzin. Dicopeg najlepiej zażywać w odstępach czasu od posiłków. Produkt należy przechowywać w miejscu suchym i chłodnym, z dala od dzieci.

Bezpieczeństwo stosowania

Dicopeg jest bezpieczny w użyciu, jednak nie należy go stosować w przypadku nadwrażliwości na makrogol lub w sytuacjach takich jak perforacja układu pokarmowego, poważne choroby zapalne jelit, czy ostre rozdęcie okrężnicy. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych, należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem. Produkt nie zawiera glutenu.

Produkt przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze nieprzekraczającej 25°C. 

POJEMNOŚĆ:  14 saszetek

DZIAŁANIE:

Dicopeg jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym Dicopeg Junior zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie. W początkowym okresie terapii mogą wystąpić zaburzenia układu pokarmowego (ból brzucha, burczenie w brzuchu, biegunka, nietrzymanie kału, nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, wiatry, stany zapalne i podrażnienie okolic odbytu), ale zazwyczaj znikają w dalszym okresie zażywania lub po zmniejszeniu dawki. Jeśli powyższe dolegliwości utrzymują się, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, duszności). Należy wtedy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

WSKAZANIA:

Dicopeg jest szczególnie zalecany w przypadku przewlekłych zaparć oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit

DAWKOWANIE:

Rozpuścić zawartość saszetki w 1 szklance wody (125 ml) i wypić sporządzony roztwór. Można rozpuścić wszystkie saszetki przewidziane na dany dzień w odpowiedniej ilości wody i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 godziny. Zaleca się zażywać Dicopeg w długich odstępach czasu od posiłków.

SKŁAD:

makrogol 3350.

Substancje pomocnicze: dwutlenek krzemu, aromat, sacharyny.

Nie zawiera glutenu.

OSTRZEŻENIA:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na makrogol.

Nie stosować w przypadku: perforacji i/lub niedrożności układu pokarmowego, zmian chorobowych układu pokarmowego lub wvdalniczego, poważnych chorób zapalnych jelit, takich jak choroba Leśniewskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy.

Przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 25oC.

Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

 

20743
53 Przedmioty

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.