Najbliższa wysyłka

Dexoftyal MD, nawilżające i regenerujące krople do oczu, 15 ml

PRODUKT DOSTĘPNY
  • Wyrób medyczny leczniczy

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Z tym produktem pacjenci kupili również

Dexoftyal MD - komfort i ochrona dla Twoich oczu

Dexoftyal MD to krople do oczu, które nie tylko nawilżają, ale również wspomagają procesy regeneracyjne rogówki. Zawierają prowitaminę B5, która jest kluczowym składnikiem wspierającym zdrowie oczu. Są to krople idealne dla osób cierpiących na suchość, zmęczenie, podrażnienie, czy pieczenie oczu. Mogą być stosowane przez osoby noszące soczewki kontaktowe, co jest dużym udogodnieniem.

Co sprawia, że Dexoftyal MD jest wyjątkowy?

Głównym składnikiem Dexoftyal MD jest dekspantenol (prowitamina B5) w stężeniu 2%, która odgrywa kluczową rolę w regeneracji rogówki. Zawiera także Hydroksypropylocelulozę (HydraFlex) 0,5% oraz Poliheksanid 0,0001%. Te składniki sprawiają, że krople mają właściwości mukoadhezyjne, co oznacza lepszą ochronę powierzchni oka. Krople są dobrze tolerowane i mogą być stosowane bez specjalnych ograniczeń.

Wsparcie regeneracji - dekspantenol wspiera procesy regeneracyjne rogówki, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na suchość oczu.
Długotrwałe nawilżenie - krople utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia oka, co jest kluczowe przy długotrwałym noszeniu soczewek kontaktowych lub pracy przed ekranem komputera.
Ochrona powierzchni oka - dzięki właściwościom mukoadhezyjnym HydraFlexu, film łzowy jest zachowany, co zapewnia lepszą ochronę powierzchni oka.

Kiedy i jak stosować Dexoftyal MD?

Dexoftyal MD jest polecany w przypadku podrażnień i pieczenia oczu, a także uczucia zmęczenia wywołanego przez różne czynniki, takie jak noszenie soczewek kontaktowych, długotrwałe patrzenie w ekran, prowadzenie pojazdów, czy ekspozycja na klimatyzację, wiatr, zanieczyszczenie powietrza, czy wodę basenową. 

Sposób użycia jest prosty: należy przyłożyć palec wskazujący do dolnej powieki oka i lekko ją pociągnąć w dół. Posługując się drugą ręką, zbliżyć końcówkę pojemnika do dolnej powieki oka (uważając, aby końcówka nie dotykała powierzchni oka) i zakropić każde oko po 1 lub 2 krople, następnie zamrugać (2 lub 3 razy), aby rozprowadzić preparat po powierzchni całego oka

Pamiętaj, że nie należy stosować Dexoftyal MD w przypadku alergii lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosuj go razem z innymi lekami do oczu bez konsultacji z lekarzem,  a także po 2 miesiącach od pierwszego otwarcia oraz po terminie ważności. Przechowuj w temperaturze od 4°C do 25°C.

POJEMNOŚĆ:  15ml

DZIAŁANIE:

obecna w produkcie prowitamina B5 wspomaga procesy regeneracyjne rogówki.

właściwości mukoadhezyjne HydraFlexu lepiej chronią powierzchnię oka.

jest dobrze tolerowany i może być stosowany bez specjalnych ograniczeń.

WSKAZANIA:

Krople Dexoftyal MD są stosowane w celu nawilżenia i regeneracji oczu. Polecane w przypadku podrażnieniu i pieczenia oczu oraz uczucia zmęczenia wywołanego przez czynniki, takie jak: noszenie soczewek kontaktowych, długotrwałe patrzenie w ekran bądź długotrwałe prowadzenie pojazdów oraz klimatyzacja, wiatr, zanieczyszczenie powietrza, woda w basenie.

DAWKOWANIE:

Bezpośrednio do oczu (osoby noszące szkła kontaktowe nie muszą ich wyjmować):

przyłożyć palec wskazujący do dolnej powieki oka i lekko ją pociągnąć w dół

posługując się drugą ręką, zbliżyć końcówkę pojemnika do dolnej powieki oka; uważać, aby końcówka nie dotykała powierzchni oka

zakroplić 1 lub 2 krople do każdego oka i zamrugać 2 lub 3 razy, aby preparat został równomiernie rozprowadzony na powierzchni całego oka

SKŁAD:

Dekspantenol 2%, Hydroksypropyloceluloza (HydraFlex) 0,5%; Poliheksanid 0,0001%.

OSTRZEŻENIA:

Nie stosować w przypadku alergii nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

Nie stosować po 2 miesiąca od pierwszego otwarcia.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze 4-25oC.

Nie stosować razem z innymi lekami do oczu, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

20924
113 Przedmioty

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.