Najbliższa wysyłka

Bepanthen Sensiderm krem 50 g

PRODUKT DOSTĘPNY
  • Wyrób medyczny inny
36,26 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda dostawy:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Bepanthen Sensiderm Krem, krem łagodzący świąd jest formulacją niezawierającą kortyzonu. Jednocześnie łagodzi świąd i powoduje regenerację bariery skórnej, co sprzyja zdrowieniu skóry i zmniejsza chęć drapania się.

POJEMNOŚĆ:  30 g

DZIAŁANIE:

Suchość skóry, atopowe zapalenie skóry, wyprysk, alergiczne reakcje skórne i inne podrażnienia mogą wywoływać zaczerwienienie, obrzęk i świąd skóry. Intensywne swędzenie, które może wystąpić, powoduje chęć drapania się. To z kolei może powodować jeszcze większe uszkodzenie skóry. Bepanthen Sensiderm Krem to biały krem niezawierający kortyzonu, który dzięki zawartym w nim składnikom jednocześnie łagodzi świąd i powoduje regenerację bariery skórnej, co sprzyja zdrowieniu skóry i zmniejsza chęć drapania się.

Bepanthen Sensiderm Krem wzmacnia barierę skórną dzięki zastosowaniu technologii lipidów lamelarnych. Zawiera lipidy o lamelarnej (blaszkowatej) strukturze, podobnej do struktury własnych lipidów skóry, takich jak ceramidy. Lamelarnie zorientowane lipidy mogą być wbudowywane w uszkodzoną barierę lipidową warstwy rogowej i łączyć się z nią, w ten sposób ją odbudowując. W pełni nienaruszona bariera ochronna ma istotne znaczenie, ponieważ jej uszkodzenie powoduje świąd. Długotrwałe nawilżenie sprzyja zdrowieniu skóry, przez co zmniejsza się świąd i podrażnienie. Bepanthen Sensiderm Krem zawiera również fizjologiczne humektanty, takie jak gliceryna, które wiążą wodę w skórze, tak jak to ma miejsce w warunkach fizjologicznych. Działanie to jest wspomagane przez pantenol, który nawilża skórę, dzięki czemu zapewnia optymalne warunki do naturalnego procesu jej regeneracji.

W przeciwieństwie do zwykłych kremów, Bepanthen Sensiderm Krem nie zawiera takich emulgatorów, które mogłyby uszkadzać delikatną strukturę lipidów lamelarnych skóry.

Bepanthen Sensiderm Krem łagodzi swędzenie, oddziaływując na skórę na trzy sposoby:

poprzez dostarczanie lipidów (np. ceramidów) w postaci jak najbardziej zbliżonej do występującej w zdrowej skórze (lamele), dzięki technologii lipidów lamelarnych

poprzez dostarczanie fizjologicznych substancji nawilżających zwiększających zawartość wody w skórze

poprzez dostarczanie naturalnych lipidów o właściwościach pielęgnacyjnych

Pozwala to na przywrócenie bariery skórnej, co prowadzi do złagodzenia świądu.

WSKAZANIA:

Bepanthen Sensiderm Krem stosuje się w celu zmniejszenia świądu i zaczerwienienia w następujących przypadkach podrażnienia skóry:

suchość skóry,

atopowe zapalenie skóry,

wyprysk,

reakcje alergiczne.

Krem jest przeznaczony do łagodzenia świądu i zaczerwienienia spowodowanych przez podrażnienia niezranionej skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Takie podrażnienia występują w przebiegu takich stanów jak suchość skóry, atopowe zapalenie skóry, wyprysk, reakcje alergiczne.

Bepanthen Sensiderm Krem można stosować zawsze kiedy jest potrzebny.

DAWKOWANIE:

Bepanthen Sensiderm Krem można bezpiecznie stosować u niemowląt, jednak w przypadku konieczności jego długotrwałego stosowania lub nakładania na duże powierzchnie zaleca się konsultację z lekarzem. W przypadku jakiejkolwiek reakcji skórnej na produkt należy go odstawić i w razie potrzeby zasięgnąć porady lekarza. W razie wystąpienia pierwszych objawów zakażenia, należy zasięgnąć porady lekarza.

SKŁAD:

Woda, Triglicerydy Kwasu Kaprylowego I Kaprynowego, Gliceryna, Glikol Pentylenowy, Oliwa Z Oliwek, Pantenol, Alkohol Cetearylowy, Masło Shea, Cytrynian Stearynianu Glicerylu, Olejek Z Nasion Limnanthes Alba, Glikol Butylenowy, Uwodorniona Lecytyna, Ceramid 3, Sól Sodowa PCA, Skwalen, Glicyryzynian Stearylu, Karbomer, Karbomer Sodowy, Guma Ksantanowa, Kwas Hydroksyfenylopropamidobenzoesowy.

OSTRZEŻENIA:

Nie stosować w przypadku stwierdzonych uczuleń na jakikolwiek ze składników. Gdy rozwinie się reakcja alergiczna, należy zaprzestać stosowania produktu.

Nie stosować na zranioną skórę.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

 

Szczegóły Produktu

21059
56 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Wyrób medyczny inny

Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Brak opinii

Witaj w Drogerii Puls

Witaj w Drogerii Puls

Witaj w Drogerii Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.